Українським 17-річним юнакам, які перебувають за кордоном, потрібно повернутися та стати на військовий облік

Постановка на військовий облік не має відношення до мобілізаційних заходів, які тривають

Мобілізація
Всі юнаки з досягнення 17 років мусять стояти на обліку у ТЦК

17-річні юнаки, які перебувають за кордоном, зобов'язані особисто приїхати до України, щоб стати на військовий облік. Дистанційна постановка на облік неможлива. Опція оновлення даних через систему "Резерв+" доступна лише для чоловіків, які вже перебувають на обліку, незалежно від їхнього місцезнаходження.

Відповідне розʼяснення щодо взяття громадян України на військовий облік призовників випустили Сухопутні війська ЗСУ. Зазначається, що юнаки, які з певних причин не стали на військовий облік, сповіщаються за місцем реєстрації за допомогою повісток, для прибуття в ТЦК та постановки на військовий облік.

"Відповідно до статті 14 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу” щороку протягом січня - березня беруться на облік громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років", - йдеться в повідомленні.

Для взяття на військовий облік призовників українські 17-річні українці зобов’язані особисто прибути до районного (міського) територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП) у термін, визначений у повістці. Зокрема, потрібно подати необхідні документи, перелік яких встановлюється Міністерством оборони України.

Варто чітко розуміти, що функціонал оновлення даних через мобільний додаток "Резерв+" доступний лише для чоловіків, які вже перебувають на військовому обліку. Це правило стосується як тих, хто перебуває в Україні, так і тих, хто виїхав за кордон.

"Оновлення стосується всіх військовозобов'язаних громадян України віком від 18 до 60 років. Для оновлення контактних даних згідно з вимогою закону, військовозобов'язаний має перебувати на обліку. На військовий облік громадяни стають у 17 років. Якщо цього не було зроблено, військовозобов'язаний має звернутися до ТЦК та СП за місцем реєстрації та стати на військовий облік. Наразі, це єдиний спосіб, дистанційно така можливість відсутня" - пояснили раніше у Міноборони.

Отже, для 17-річних юнаків, які проживають за кордоном, особиста присутність в Україні для постановки на облік залишається обов'язковою, навіть якщо вони не отримали повістку. У Сухопутних військах також відзначили, що постановка на військовий облік не має відношення до мобілізаційних заходів, які тривають через війну з РФ.

Українські студенти за кордоном

У 2024 році відповідним рішенням уряд вніс зміни до правил перетину кордону студентами денної форми навчання. Зміни дозволяють студентам-чоловікам віком від 18 до 22 років брати участь у програмах освітньої академічної мобільності за кордоном. Водночас строк має бути не довше одного семестру.

Крім того, для військовозобов’язаних студентів-хлопців, які перебувають за кордоном, планують відтермінувати подання військово-облікових документів у заклади освіти. Зміни стосуватимуться і студентів, які проживають на тимчасово окупованих територіях або у зонах активних бойових дій. Це можуть зробити до припинення воєнного стану в Україні або ж до їхнього прибуття на підконтрольну українському уряду територію.

Також в Україні під час мобілізації здобувачі вищої освіти можуть отримати відповідну довідку. Такий документ формуватиметься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Для його отримання потрібно звернутися до закладу освіти. Відповідне роз'яснення надали у Міністерстві освіти і науки. 

Нагадаємо, що після реєстрації та оновлення даних у "Резерв+" не варто видаляти цей застосунок з телефона. Дані все одно залишаться в реєстрі. Окрім того, військовозобов'язаному все ж прийдеться з'явитися до ТЦК та СП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube