Українських школярів будуть навчати дорожнім правилам змалечку: про що домовилися у Раді

Депутати підтримали ідею з запровадженням уроків ПДР в школах

Школа, дорожні знаки
В Україні хочуть запроваджувати уроки з ПДР в школах

Українських школярів хочуть навчати правил дорожнього руху. Такий законопроєкт підтримали депутати Верховної Ради. Згідно з ініціативою, до такого навчання в школах будуть залучати не тільки педагогів, але й батьків учнів. 

Про це в соціальній мережі повідомив народний депутат України Ярослав Железняк. За його словами, 9 серпня у Верховній Раді прийняли за основу законопроєкт, який передбачає підвищувати безпеку дорожнього руху. Йдеться саме про запровадження дисциплін в школах, щоб діти вивчали правила дорожнього руху в освітніх закладах.

Слід зазначити, що це будуть також зміни до трьох законів України: "Про освіту", "Про дошкільну освіту" та "Про загальну середню освіту". Вивчення правил дорожнього руху в школах депутати планують запроваджувати на основі освітніх стандартів нормою, яка зобов'яже набуття дітьми цих знань в школі. Тобто, школа повинна буде забезпечити, щоб випускник точно володів знаннями щодо ПДР. 

Також законопроєкт пропонує залучати до таких уроків батьків учнів. Проте слід зазначити, що наразі цей законопроєкт ще буде проходити етап з правками. Тож, депутати ще можуть доповнити деякі пропозиції. 

Наразі українським школярам розповідають про безпеку на дорозі на уроках з "Основ безпечної життєдіяльності". Проте окремої дисципліни немає. Наразі невідомо, чи будуть для вивчення ПДР в школах запроваджувати окремий предмет.

Реформа освіти в Україні

Раніше міністр освіти Оксен Лісовий говорив про те, якою буде реформа освіти в Україні найближчим часом. Він зазначив, що на тлі повномасштабної війни в школах повернуть дисципліни, які навчають дітей домедичній допомозі, мінній безпеці, керуванню дронами й орієнтуванню на місцевості.  

"Наше завдання полягає в тому, щоб дещо змінити цю дисципліну, додати туди прикладних аспектів, корисних для повсякденного життя і тих, які знайдуть відгук для самореалізації дітей, їхнього відчуття впевненості в складній безпековій ситуації, в якій ми є", - зазначив міністр.

Про підготовку до кардинальної реформи освіти також казав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, зміни будуть ґрунтуватися на впровадженні дітьми інновацій через підприємництво, якісну роботу та створенні цінностей.

"Реформа системи освіти мене дуже надихає. Якщо ми хочемо, щоб у нас ВВП був більше ніж 100 тисяч доларів на душу населення, нам потрібно, щоб у нас виникали компанії з великою доданою вартістю, що будуть коштувати більше мільярда, краще десятки мільярдів. Схожим чином розвивається економіка Сполучених Штатів. Для цього нам потрібно, щоб у нас генерувався людський капітал. Потрібно, щоб у нас активно розвивалися інновацій", - розповів Михайло Федоров. 

Нагадаємо, в українських школах також триває реформа харчування, метою якої є привчити дітей до здорової їжі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube