Радянська гармата Д-44 стоїть на озброєнні двадцяти країн
Підготовка військових проходила в умовах тотальної конспірації, адже навчальні центри та полігони перетворились на цілі російських окупаційних військ. Вони постійно завдають по них ракетних ударів, намагаючись розірвати цикл підготовки мобілізованих до успішного ведення бойових дій.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національну гвардію України.
Радянська гармата Д-44 стоїть на озброєнні двадцяти країн. Виготовлялася до 1956 року, за цей час їх зробили майже 11 000. Працює переважно по настильній траєкторії. Серед її переваг — великі запаси боєприпасів у світі, надійність та можливість вражати цілі за 15 кілометрів.
"Гармата Д-44, 46 року випуску, калібр 85 міліметрів. Скорострільність гармати дуже добра, приблизно двадцять пострілів на хвилину. Займаємось цілодобово, щоб ми одне одного розуміли з пів слова. До повномасштабного вторгнення заробляв інтелектуальною працею. Я писав програми для верстатів, креслив 3-D моделі виробів. Але окупанти розбили ту домівку, де я жив, роботу розбомбили, машину. І тому я тут", - розповів навідник гармати Євген.
Приводити гармату у бойове положення та наводитись на ціль – військові навчилися робити це вдень і вночі. Це фізично важко та виснажливо, проте іншого шляху отримати шанси на виживання під час активної контрбатарейної боротьби — немає. За артилерійською бусоллю — боєць з позивним "Небо". Від нього залежить орієнтування гармати, вимірювання відстані, фіксація цілей, розвідка.
"Спочатку я потрапив до піхоти, але потім почав вчитись на артилериста. Тоді перевели на командира гармати", — ділиться боєць з позивним "Небо".
Він та його дружина – представники творчої професії. Та життя його родини кардинально змінилося після початку повномасштабного вторгнення.
"Я був фотографом. Фотографував переважно артистів театру. Також працював з театром Шевченка. Коли почалася війна ми перші дні вирішили залишатися вдома. У мене дитина два з половиною рочки. На четвертий день війни по Харкову активно почала працювати авіація. Після того, як уламки після авіаудару потрапили у мій будинок. Прийняли рішення вивезти дитину. Дуже складно було дістатися до залізничного вокзалу, таксі не працювало. На вокзалі теж була величезна паніка. Добу ночували на вокзалі поки не виїхали до Тернополя. Там ще два дні жили на вокзалі, поки не знайшли волонтерів, які нас поселили. Тоді я повернувся до Харкова, і з вокзалу пішов до військкомату. Наступного дня, я вже був у армії. Раніше до війська жодного стосунку не мав. Але тепер у мене є стимул, бажання: мою дитину образили, як і сотні інших наших дітей. Я не буду цього терпіти", - говорить військовий.
Він зізнається: війна не вбиває творчих інстинктів, він так само, як і раніше мислить фотокадрами. Впевнений, що їх можна б було зробити безліч, високої художньої якості, але сьогодні він повністю віддається навчанню, щоб зробити свій внесок у наближення Перемоги України над росією. Зараз вже навчені артилеристи виконують бойові завдання і нищать ворога у Донецькій області.
Нагадаємо, Німеччина опублікувала список військової допомоги Україні. Крім того, Україна отримає від ЄС понад 90 вантажівок для військових.
Також Інформатор писав, що Австралія відправила в Україну першу партію бронетранспортерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.