Військові ЗСУ запевняють, що у Abrams є недоліки, які ставлять під сумнів їхню корисність на фронтах війни
Українські екіпажі, які експлуатують американські танки Abrams, виявили низку недоліків у цих машинах. Вони викликають сумніви щодо ефективності американської техніки на полі бою. Зокрема, у ході бойових дій було виявлено, що броня танків не може протистояти сучасній зброї, лідером якої є дрони.
Як зазначають журналісти CNN, екіпажі, які проходили навчання в Німеччині, заявили, що ці танки, основні бойові машини армії США вартістю 10 мільйонів доларів, які використовувалися в Іраку проти сил Саддама Хусейна та повстанців, мають броню, яка не може протистояти сучасній зброї. Видання зауважує, що журналісти CNN були першими репортерами, які побачили M1 Abrams в Україні, на сході країни, де було видно близько шести машин, що ховалися в листі.
"На даний момент броня недостатня. Вона не захищає екіпаж. Насправді, сьогодні це війна дронів. Коли танк виходить на поле бою, його завжди намагаються вразити", - розповів один із членів екіпажу з позивним Джокер.
Його колега Дніпро додав, що вони стали "мішенню номер один". Екіпажи без захисту мають мізерні шанси на виживання.
"Без належного захисту екіпаж не має шансів вижити в бою", - сказав він.
Екіпаж показав CNN свої спроби закріпити активну броню на одному пошкодженому танку. Вони використовували пластини з пластичною вибухівкою, які при попаданні в снаряд детонують і створюють захисний контрвибух. Представники 47-ї механізованої бригади, які використовують ці танки, повідомили, що всі 31 "Абрамс", поставлені Україні, задіяні поблизу лінії фронту на сході країни.
Один танк, припаркований під деревом, був майже нерухомим під час візиту CNN через проблему з двигуном, каже знімальна група, незважаючи на те, що транспортний засіб щойно було доставлено з Польщі. Військові також скаржаться на те, що під час дощу чи туману конденсат може обсмажити електроніку всередині автомобіля.
Україна використовувала танки Abrams M1A1, які отримала від США для прориву російських ліній оборони. Але з того часу поле бою суттєво змінилося, зокрема завдяки повсюдному використанню окупантами розвідувальних і ударних дронів. Це ускладнило для України захист танків. Тому їх вирішили тимчасово відвести з лінії фронту. Зокрема, про це повідомили у квітні представники Пентагону. Хоча 47-й підрозділ зазначив, що деякі з них продовжують діяти, незважаючи на виявлені недоліки.
"Ці танки більше підходять для прямих боїв "танк-на-танк", що трапляється дуже рідко. Найчастіше ми використовуємо їх як артилерію. Для екіпажу Abrams кожна затримка з обладнанням чи підтримкою коштує життів наших товаришів. У мене лише одне питання: чому це триває так довго? Ми втрачаємо час. Для нас це смерть", - підсумував військовий.
Нагадаємо, видання The New York Times стверджує, що росіяни знищили дешевими FPV-дронами п'ять танків Abrams і 30 Leopard, які США і Німеччина надали ЗСУ. При цьому Abrams - основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Він є добре озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.