"Ізраїль та Іран так давно воюють, що вже не знають, що, [хай йому грець], вони роблять", - сказав Трамп.
Я хочу, щоб цей трек став тим, що люди кидатимуть одне одному зі словами: «Коханий/кохана, дивись, це про нас». Бо він про те, як ми любимо навіть через відстань, через труднощі. Хочу, щоб ця пісня стала першим танцем на весіллях, нагадуючи, що ні війна, ні час, ні будь-які перешкоди не здатні зупинити справжнє кохання.
Востаннє виверження тут було в травні
Миротворці 18-го окремого вертолітного загону доставили дослідників на вершину найактивнішого вулкана Африки. Востаннє цей вулкан вивергав лаву у травні цього року.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу 18 окремого вертолітного загону ДР Конго.
Українці виконували завдання місії ООН, відповідно до якого вони мали забезпечити роботу науковців вулканологів на вершину одного з найбільш активних вулканів Африки – Ньямлагіра. Підніжжя Ньямлагіру зливається з сусіднім вулканом Ньїрангонго, останнє виверження якого відбулося у травні цього року і забрало життя щонайменше 32 людей.
Над вулканом досі є трохи диму, але зараз він вже спить. Щоб виконати таке завдання миротворцям потрібно підіймати вертоліт на дуже велику висоту, але український загін це виконує не вперше.
«Особливістю таких завдань є виконання польотів на досить великих висотах. Наприклад, висота Ньїрангонго сягає 3 470 метрів, а Ньямлагіра 3 058 метрів, що значно ускладнює техніку пілотування вертольоту. Але весь наш льотний склад має необхідні навички для виконання таких завдань, тому це не є для нас проблемою» - зазначив командир 18-го окремого вертолітного загону полковник Євген Вакуленко.
Обидва вулкани, на які підіймались науковці та миротворці, входять до гірського хребета Вірунга, який в свою чергу є національним природним парком і входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
«Наразі обидва вулкани поводять себе дуже тихо. Та лава, яку зараз можна побачити на Ньямлагіра знаходиться значно нижче рівня, який був раніше. В Ньїрагонго лавового озера не видно взагалі, а отже, ми чекаємо її повернення. Тоді можна буде зробити якісь прогнози, а коли це станеться – поки що невідомо» - підсумував результат експедиції вулканолог Даріо Тедеско.
Дослідження вулканічної діяльності є надзвичайно важливим завданням, адже поруч розташоване місто Гома, в якому проживає близько двох мільйонів мешканців. Своєчасне вивчення і прогнозування майбутніх вивержень науковцями дозволяє завчасно попередити місцеве населення про потенційну небезпеку.
Раніше ми писали про те, що у Малі через вибух загинув миротворець ООН, - детальніше тут.
Також ми повідомляли, що до Конго відправили 40 українських миротворців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.