Українські біженці можуть отримати фінансову допомогу у Швеції

Читать на русском

Отримувати допомогу та одночасно заробляти гроші вважається злочином

Читать на русском
Українські біженці можуть отримати фінансову допомогу у Швеції

Отримувати допомогу та одночасно заробляти гроші вважається злочином

Українці у Швеції можуть отримати два види фінансової допомоги: добову або цільову. Однак виплати доступні не всім біженцям. Підтримка надається лише тим людям, які не мають власних коштів. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на VisitUkraine.today.

Отримувати допомогу та одночасно заробляти гроші вважається злочином. Гроші видають на їжу, одяг та особисті витрати.

Види допомоги

Добова допомога – гроші, які людина витрачає на свої повсякденні потреби: їжа, медична допомога, одяг та взуття, засоби гігієни, ліки, стоматологічні послуги, дозвілля та інше. Сума добових залежить від того де проживає заявник:

Гуртожиток Міграційної служби з харчуванням (сума на день)

  • 24 крони (85 гривень)  для одного дорослого;
  • 19 крон (67 гривень) на кожного дорослого, якщо у родині їх більше одного;
  • 12 крон (42 гривні) для дітей.

Житло без харчування (сума на день)

  • 71 крона (251 гривня) для одного дорослого;
  • 61 крона (216 гривень) на кожного дорослого, якщо у родині їх більше одного;
  • 37 крон (137 гривень) для дітей віком до 3-х років;
  • 43 крони (152 гривні) – діти від 4 до 10 років;
  • 50 крон (177 гривень) для дітей від 11 до 17 років.

Якщо у родині більше двох дітей, то для двох старших добові надаються у повному обсязі, а усім молодшим - 50% від встановленої суми. Цільова допомога виплачується у випадку, коли у заявника є гостра потреба у чомусь, що не покривається добовими виплатами, наприклад зробити окуляри, купити зимовий одяг або дитячий візочок. Вам потрібно довести, що потреба невідкладна та ви не в змозі сплатити самостійно.

Міграційна служба проведе індивідуальний аналіз потреб. У разі схвалення виплату нададуть на найдешевший варіант, необхідний для задоволення вашої потреби. Право на цільову допомогу втрачають біженці, які переїжджають у райони з соціальними та економічними проблемами. Даний перелік визначений та затверджений Міграційною службою.

Важливо! Міграційну службу потрібно одразу повідомити про зміну вами місця проживання чи фінансового статусу, адже ці фактори напряму впливають на виплату підтримки.

Як отримати

Запит на фінансування необхідно подати до Міграційної служби особисто або відправити поштою. Виплати починають нараховуватись с того дня, коли ви звернетесь по допомогу. Також попередньо потрібно подати заявку на отримання захисту відповідно до Директиви про тимчасовий захист. Одночасно заявник може отримувати два види допомоги в залежності від ситуації. Кожний запит Міграційна служба розглядає окремо.

Виплати будуть перераховувати на спеціальний рахунок, відповідну банківську карту видадуть у Міграційній службі. Про своє рішення щодо надання фінансової допомоги Міграційна служба повідомить через адміністратора приймального відділення або поштою. Рішення буде надіслано звичайним листом за адресою вашого проживання. Наступного дня служба відправить ще один лист з інформацією про лист з рішенням. Таким чином Міграційна служба вважатиме, що ви ознайомились з рішенням. Тому після подання заявки обов’язково перевіряйте пошту. На ознайомлення дається 2 тижні з дня відправки листа, на оскарження – три тижні.

Нагадаємо, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном. Крім того, Україна спростила процедуру виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок.

Також Інформатор писав, що українці можуть отримати додаткову фінансову допомогу в Польщі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.