Українська гей-пара, яка подала заявку на реєстрацію шлюбу через «Дію», отримала відмову - чим її мотивували

Хлопці хотіли відчути себе повноцінними для країни та офіційно зареєструвати свої стосунки

Українська гей-пара, яка подала заявку на реєстрацію шлюбу через «Дію», отримала відмову - чим її мотивували
У Дії на спробу гей-пари оформити шлюб онлайн відповіли відмовою

У «Дії» надали офіційну відповідь на заявку про одруження від гей-пари, що спробувала зробити це онлайн. Система не перевіряє стать партнерів при оформленні, тож створити саму заявку їм вдалося. Проте, в підсумку правозахисник Віталій Царюк та його партнер Віктор очікувано отримали відмову, яка обґрунтована чинним законодавством України.

Відповідь вони отримали від офіційного представництва «Дії». У сервісі зазначили, що орган державної реєстрації актів цивільного стану відхилив надану заяву. До відповіді додали і цитату, яку представив сам орган ДРАЦС, що пояснив причини відмови. Схоже, найближчий час на зміни очікувати не варто.

«Доброго дня! На жаль, ми не можемо прийняти Ваше звернення, Вам необхідно вірно заповнити дані в графах “Жінка” та “Чоловік”. Зазначаємо, що згідно чинного Законодавства шлюб не може бути зареєстровано між одностатевими партнерами», – відповіли в органі.

Така відповідь надійшла хлопцям на їхню заяву
Така відповідь надійшла хлопцям на їхню заяву


Хлопці вирішили спробувати подати заявку через бажання відчути себе повноцінними. Крім цього, неможливість укласти шлюб створює чимало проблем. Насправді, хлопці й самі розуміли, що з чинним законодавством отримують відмову. Проте, після подачі заявки пара вже вважається молодятами, тож деякий час вони могли відчути себе рівноправними членами суспільства.

«До речі, про Сімейний кодекс, ст. 28 п. 1 — Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими. Звісно, ми не живемо в світі рожевих поні. Заявка розглядається добу, після чого нам прийде відмова і ми це розуміємо. Але так хотілося трохи відчути себе рівноцінною людиною», – розповідав Віталій.

Віталій Царюк та його партнер Віктор подали заяву через "Дію"
Віталій Царюк та його партнер Віктор подали заяву через "Дію"


Для них неможливість оформити шлюб створює не тільки соціальні проблеми, але й економічні та медичні. До прикладу, оформити спільне майно вони не можуть, як і документи про спадок чи іншого роду передачу майну в рамках родини. Також є проблеми з медичної точки зору – у випадку недієздатності когось з хлопців інший не зможе про нього піклуватися, оскільки результати медичного обстеження повідомляються тільки найближчим родичам. Наразі їм залишається чекати зміни законодавства України.

Одностатеві шлюби в Україні

Спробу просунути питання дозволу оформлювати одностатеві шлюби українці зробили в серпні 2022 року. Тоді з’явилася петиція, що набрала 28,5 тисяч голосів. Її авторка Анастасія Совенко тоді писала, що зараз кожен день може стати останнім, і люди повинні мати можливість створити власну сім’ю та отримати відповідний документ.

Петицію вже розглянув президент Володимир Зеленський. У своїй відповіді він зазначив, що в умовах воєнного стану Конституцію України неможливо змінити, тож і це питання вирішити не вдасться. Проте, уряд вже напрацював варіанти рішень, аби легалізувати цивільне партнерство. Він також звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, аби він розглянув це питання.

Нагадаємо, як в березні може змінитися вартість «аптечного кошика»: прогноз фахівців ринку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube