"Українська бронетехніка" вийшла на серійні обсяги постачання: що виробляє і які найближчі плани

За результатами 2023 року планується суттєве зростання обсягів виробництва та реалізації продукції

Бронеавтомобі "Варта" та "Новатор"
У 2022-му виробник бронеавтомобілів «Варта» та «Новатор» переніс виробництво у безпечне місце і збільшив обсяги виробництва

У 2022 році виробник бронеавтомобілів «Варта» та «Новатор» переніс виробництво в безпечне місце та зміг збільшити виторг у 127 разів. Скільки часу займає виробництво нової зброї та техніки, чим унікальні українські бронемашини та які плани в найбільшої машинобудівної компанії країни військового часу? Про це гендиректор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас розповів Forbes.

Що виробляє «Українська бронетехніка»

Компанія працює з 2015 року, починала з виробництва автомобілів класу MRAP на базі МАЗу.

«Логіка розробки першого авто була така: створити максимально доступний, надійний, простий бронеавтомобіль. Так зʼявилася «Варта». Бронеавтомобіль пройшов випробування, його почали масово постачати для Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших силових відомств. До 2020 року було поставлено декілька сотень одиниць», - розповів Владислав Бельбас.

"Варта"

У 2017-му компанія розробила легшу та швидшу бронемашину – спеціалізований бронеавтомобіль (СБА) «Новатор» на базі шасі Ford F550. Із 2018 року поставили декілька сотень штук «Новатора» майже усім силовим структурам України.

У 2022-му завдання компанії полягало в організації релокації, евакуації людей, організації виробничого процесу на новому майданчику. Ці завдання були успішно виконали і підприємство вийшло на серійні обсяги постачання.

Бронеавтомобіль «Новатор» як універсальна платформа

За словами Бельбаса, «Новатор» створений як універсальна платформа, на базі якої можна інтегрувати різне корисне навантаження. Тому машина має досить широке використання: перевезення особового складу, ПТРК-розрахунків, встановлення безпілотників, контр-БПЛА системи, засобів РЕБ та РЕР тощо.

«Машина мала значний експортний потенціал – саме уклали низку експортних контрактів, але завадила війна. Цьогоріч ми розробили нову модифікацію цієї лінійки – 10-місний «Новатор», і представили її на виставці в Польщі», - повідомив гендиректор компанії.

Виробництво мінометів – серед головних напрямків

«Українська бронетехніка» випускає лінійку мінометів із 2017 року, зокрема різних калібрів: 82-мм, 120-мм та 60-мм.

«Ми запустили цю номенклатуру задля диверсифікації продуктової лінійки. Попит на момент запуску був невеликий, але ніша ніким не була закрита. До повномасштабного вторгнення їхні продажі сягали кількох сотень на рік. Після початку великої війни вже поставили понад тисячу мінометів», - сказав Бельбас.

Наприклад, 120-міліметровий міномет на підприємстві випробовували понад два роки, у ході тестування провели понад 5500 пострілів.

«Але зараз наш 120-мм міномет – єдиний серед мінометів українських виробників взято на озброєння. У сегменті 82-мм на озброєнні стоїть тільки наш і державного КБ «Артилерійське озброєння», - зауважив Владислав Бельбас.

Про поточні проєкти і найближчі плани

«Українська бронетехніка» є підрядником КБ «Луч» із виробництва машин і техніки для проєктів «Нептун» та РСЗВ «Вільха». Бере участь у дослідно-конструкторській роботі комплексу ППО. Розробляє та постачає три різні шасі для САУ «Богдана».

Підприємство продовжує виробляти та постачати бронеавтомобілі «Новатор», а також розробляє машину на заміну «Варти» без білоруських комплектуючих. Вона буде представлена найближчим часом.

«Наша стратегія – збільшення частки доходів від власного виробництва, освоєння виробництва нових зразків ОВТ та боєприпасів, інвестиції в технології. Зараз більше половини доходу займає імпорт для потреб Міністерства оборони», - повідомив Бельбас.

Він додав, що за результатами 2023 року планується суттєве зростання обсягів реалізації через активну позицію підприємства із забезпечення ЗСУ та розвитку продуктової лінійки.

«Наступного року Мінстратегпром декларує максимальне залучення внутрішнього виробника до виконання оборонного замовлення. Працюємо, щоб суттєво збільшити українську частку в загальному обсязі закупівель», - сказав Владислав Бельбас.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube