Українка зняла фільм про рашистський терор в Херсоні

Читать на русском

Тихий терор. Хроніки пекла

Читать на русском
Українка зняла фільм про рашистський терор в Херсоні

Тихий терор. Хроніки пекла

Режисерка Єлізавета Татарінова презентувала фільм про події, які зараз відбуваються в Херсоні. Назва стрічки – “Тихий терор. Хроніки пекла”. Там розповідають про життя в окупованому місті. Кінострічку знімали в Києві, Одесі та Миколаєві.

Автори фільму хотіли показати інший бік війни. Це війна не така гучна, не така видовищна. Про окупацію, на жаль, менше говорять, зокрема в світових ЗМІ. Фільм розповідає про те, що тиша іноді страшніше за вибухи. 

Як наголошує Єлізавета, фільм розповідає про зіткнення двох світів. Один світ — для якого виходити на вулиці і висловлювати свою позицію є нормою, а інший світ — в якому за це вбивають. Саме в Херсоні відбувається зіткнення цих світів.

рф забрала в Херсоні голос. росія робить все, щоб інформаційно ізолювати херсон і зробити спотворену ілюзію мирного життя. “Наше завдання говорити про це і привертати до цього увагу”, — додає Татарінова.

Від самого початку творці планували, що головною героїнею фільму буде дівчина, яка живе в окупованому селищі неподалік від Херсона. І вона протягом двох місяців знімала відеощоденник життя в окупації. І коли фільм був вже майже змонтований, до неї додому увірвались співробітники ФСБ. Все минулося, але кадри з цією дівчиною довелось вирізати, щоб не наражати її на більшу небезпеку. 

“Коли мова йде про життя на окупованих територіях, принцип “не нашкодь” діє десь 50/50. Те, що відбувається під окупацією — справді терор, людям загрожує небезпека і за їх слова, і за їх думки”, — розповідає режисерка. 

Один з героїв фільму, головний режисер херсонського обласного театру Сергій Павлюк, наголосив: “ти можеш виїхати з окупації, а окупація з тебе поки що не виїжджає”.

У чоловіка залишилось там багато близьких, які, на жаль, не можуть по різним причинам виїхати. На допитах їх відпускали і знову допитували, змушували до співпраці.

Павлюк розповідає, що херсонцям потрібна допомога. Аби щоб не голодувати, треба працювати. А щоб працювати, треба йти на колаборацію. Окупанти знаходять вплив, щоб співпрацювати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.