Україні потрібні солдати: в ЄС планують подовжити місію навчання українських військових

Місія, яка веде підготовку військових ЗСУ, буде працювати ще два роки

Підготовка військових ЗСУ в Європі
Зараз на фронті в Україні важка ситуація

Європейський Союз з огляду на те, що Україна потребує професіональних військових – не тільки пілотів західних винищувачів, але й піхотинців, танкістів, артилеристів та інших – продовжить тренувальну місію, яка забезпечує навчання військових Збройних сил. Термін дії мандату місії продовжать на два роки. Таким чином, ЄС планує допомогти Україні підготувати нові бригади.

Про продовження термінів роботи місії заявив високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель. Під час пресконференції за підсумками засідання Ради ЄС з питань закордонних справ він нагадав, що зараз на фронті в Україні важка ситуація.

"Ми повинні надавати українським Збройним силам більше спроможностей та нарощувати нашу Тренувальну місію. Ми продовжимо мандат Місії EUMAM на наступні два роки", – сказав він, коментуючи пресі питання щодо навчання військових ЗСУ.

Навчання на літаках Alphajet

Тим часом Україна готує додаткових пілотів. Деталі про проходження майбутніми українськими пілотами винищувачів F-16 прискореного курсу підготовки у Франції на реактивних навчально-тренувальних літаках Alphajet вперше стали відомі у червні 2024 року. Повітряно-космічні сили Франції зобов’язалися за два роки навчити 26 українських пілотів. Частина з них до цього ніколи не літала, інші мають досвід польотів на навчально-тренувальних літаках L-39 Albatros.

До прибуття до Франції група українських пілотів перебувала у Великій Британії, де опановувала англійську мову, далі вже вони розпочали навчання у Франції, куди входила практична і теоретична підготовка. Одразу після прибуття українські пілоти "були поміщені під ковпак", як висловився французький офіцер. З міркувань безпеки їм було заборонено спілкуватися з пресою. Вік пілотів від 21 до 23 років.

Alphajet - це навчально-тренувальні літаки. Їхня максимальна швидкість становить понад тисячу кілометрів на годину, а дальність польоту - 3000 кілометрів. Такий літак має низка європейських країн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube