У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Перший протез руки отримав 33-річний десантник Михайло
Львівські лікарі встановили українському військовому перший біонічний протез руки. Він втратив руку та ногу навесні у боях під Ізюмом. Зараз боєць знову може рухати пальцями.
Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова. Михайло – десантник. Служити пішов у 2016-му. У березні їх перекинули на Харківський напрямок, під Ізюм. Якось зранку на них пішов танковий взвод росіян, 16 танків.
"Я спав після нічного чергування і прокинувся від того, що почався масований обстріл. На нас вийшов танковий підрозділ в кількості 16 одиниць техніки. Темрява, я впав, потім відкрив очі та побачив, що в мене гола кістка на місці руки і розтрощена нога. Я думав, що я загинув. Дістав гранату і хотів підірвати себе. Я сказав товаришам, щоб відійшли, а вони відповіли: "Ні, маєш бажання, то давай разом з нами..." Звичайно, я її сховав, вони відповіли, що витягнуть його", - розповів десантник Михайло.
Зараз військовий вчиться користуватися протезом, "нову руку" називає квитком до повноцінного життя і шкодує, що для багатьох інших, таких як він, незламних українців, ця мрія поки лишається нездійсненною.
Біонічні протези — вершина технологічного розвитку протезування. Це надфункціональні засоби, що дозволяють, наскільки це можливо, повернути людині дрібну моторику рук та природність ходи.
У біонічній кисті кожен палець має окремий моторчик. Залежно від послідовності імпульсів, черговості та сили пальці складаються в певний жест. Це дозволяє використовувати кисть для приготування страв, малювання. Такі протези чутливі до зовнішніх факторів, наприклад, води та пилу. У комплекті до нього завжди є спеціальне покриття. Без неї використовувати протез не можна.
У Національному реабілітаційному центрі "Незламні" Першого медоб’єднання Львова стартувала програма протезування. Це дозволить рятувати українців. З початку війни Перше медоб’єднання Львова стало одним із головних медзакладів, куди везуть поранених українців. Це понад 5 тисяч дорослих та дітей. Багатьох із них ми відправили за кордон, зокрема, і на протезування. Тепер в цьому більше немає потреби. Лікарі можуть робити все самі.
Нагадаємо, у Львові рятують жінку, у дім якої влучили 4 ракети, їй ледь не відірвало ногу. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.
Також Інформатор писав, як травматолог рятував поранених людей з Краматорська і Маріуполя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.