Ця пісня звучить як глибокий видих після довгого мовчання. Вона народилася з накопиченої втоми, з емоцій, які роками ховалися під побут, під «та все нормально». У цих рядках - жінка, яка довго терпіла чужу байдужість і неповагу до її кордонів.
Щорічний перерахунок пенсій призначений для часткової компенсації зростання цін на товари та послуги. Його виконують без додаткових звернень, послуговуючись матеріалами пенсійних справ
Індексація пенсій запланована на березень 2026 року. Вона не торкнеться пенсіонерів, які вийшли на відпочинок упродовж останніх трьох років. Перерахунок виплат базується на показниках за попередні роки, зокрема, враховуючи інфляцію та зростання середньої зарплати.
За даними ПФУ, під індексацію потрапляє тільки розрахунковий розмір пенсії без урахування надбавок за стаж, вік тощо. Щорічний перерахунок пенсій призначений для часткової компенсації зростання цін на товари та послуги. Його виконують без додаткових звернень, послуговуючись матеріалами пенсійних справ.
У 2026 році без підвищення пенсій залишаться наступні категорії пенсіонерів:
Зміни виплати для нових пенсіонерів не станеться з огляду на те, що їхні пенсії враховують актуальні показники заробітку. Індексацію ж спецпенсій регулюють окремими законами.
Розмір індексації розраховують щороку за формулою. За даними ПФУ, визначенням коефіцієнта підвищення пенсії займається Уряд, враховуючи наступні дані:
До уваги беруть три календарні роки, що передують року, коли проводять збільшення пенсії. Тобто для індексації у 2026 році використають показники за 2023-2025 років. Зверніть увагу! На виплати для 10,3 мільйона пенсіонерів в Україні у 2026 році з держбюджету спрямують 251,3 мільярда гривень. Гроші надійдуть Пенсійному фонду й будуть використані зокрема на індексацію.
У 2025 році коефіцієнт індексації становив 1,115. У середньому це дало приріст виплат на 9,5%. Мінімальне підвищення пенсії тоді становило 100 гривень, а максимальне – 1 500 гривень.
Коефіцієнт індексації пенсій на наступний рік визначать у лютому 2026 року. Існує ймовірність, що він буде вищим.