«Росія хоче побачити кінець, але може бути й так, що вони тягнуть час»
«Місто Наречених» - це присвята всім жінкам, які втратили чоловіків на кривавій війні росії проти України. Надчутлива та важка тема, величезна відповідальність та невимовний біль, які неможливо передати словами.
Новина про розсилку українцям повісток від ТЦК та СП через Дію є брехнею пропагандистів Кремля
У соцмережах поширюють відео про те, що військовозобов'язаним українцям почали надходити повістки від ТЦК через додаток Дія. На кадрах демонструють смартфон як доказ цього. Але все це - брехня російської пропаганди.
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI кажуть, що ця інформація є фейковою. Проаналізувавши відеофрагмент, експерти знайшли кілька ознак фейку.
"Так звана "повістка" у відео - намальована картинка, яку вивели на екран мобільного телефону. Зауважте, що "герой" відео не торкається екрана пальцями, аби фейкова повістка залишалася на весь екран", - зауважують вони.
Також праворуч і ліворуч від фейкової повістки помітно краї інших документів. Це означає, що "повістка" має бути в розділі Документи, а не в розділі Повідомлення. Але російські пропагандисти не знають технічних тонкощів додатка.
І найголовніше - зверніть увагу на текст у сповіщенні від ТЦК. Тут вказали імʼя та по батькові отримувача, але де ж найголовніше - його прізвище? Вже вкотре росіяни демонструють свою недолугість навіть у такому простому завданні, як створити елементарну картинку, яка б виглядала бодай трохи правдиво.
Також фахівці Центру наголошують, що в додатку Дія відсутня функція військових сповіщень. І міністр цифровізації Михайло Федоров вже не раз про це наголошував. Тобто, ТЦК технічно не має можливості надіслати повістку через Дію.
Нещодавно пропагандисти створили відео про те, як з ТЦК нібито надіслали повістку 86-річній бабусі-медикині. ЇЇ фейкова онука артистично істерила про те, що це - ненависть української влади до переселенців з Донбасу. Але автори "прокололися" на елементарному незнанні географії: вони не знають, що на Донбасі до декомунізації було два Артемівська (Бахмут та Кипуче), а тому наплутали адміністративні установи Донецької й Луганської областей, чим видали себе.
Також російська пропаганда перевершила сама себе, перебрехавши український ролик про пса Патрона. Рупори Кремля запевняли, що в Україні люди нібито настільки з'їхали з глузду, що створили церкву на честь собаки. Більшість росіян у це повірила.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.