У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Стало відомо, хто зможе отримати пільгову іпотеку в Україні з 1 вересня
Більшість українців вже з 1 серпня зможуть взяти участь у програмі "єОселя", проте далеко не через усі банки. Стало відомо, які категорії українців зможуть скористатися"пільговою іпотекою" від держави.
Про старт оновленої програми з серпня цього року повідомив Данило Гетманцев, міністр економіки України. Раніше такими пільгами могли скористатися лише деякі категорії громадян: медики, педагоги, правоохоронці та військовослужбовці. На першому етапі програми було видано позик на загальну суму понад 2,3 мільярди гривень (близько 1,7 кредитів для громадян).
Водночас з другого етапу програми (з 1 серпня) взяти участь в "єОселя" зможуть всі бажаючі українці. Йдеться про громадян, які не мають власного житла. Також пільги доступні для тих, в яких менш ніж 52,5 квадратних метрів на одну особу та додатково 21 квадратний метр на кожного члена родини.
Умови кредитування на житло за програмою "єОселя":
Проте варто зазначити, що в програмі "єОселя" беруть участь такі фінансові установи: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк та Sky Bank. Наприклад, популярного monobank наразі у переліку немає. Це не значить, що клієнти monobank не зможуть скористатися програмою: просто цим громадянам для кредиту за "єОселя" доведеться відкривати рахунок в іншій фінустанові (зі списку). Також можна припустити, що в майбутньому monobank теж приєднається до програми і можна буде брати цю пільгову іпотеку й через нього.
Президент Асоціації фахівців з нерухомості України зазначав, що влітку 2023 року динаміка йде до підвищення попиту на нерухомість і паралельно збільшення вартості житла. Наприклад, у Києві покупець, за словами аналітика, активний. Тому в середньому збільшення цін очікується в районі 10%.
"У найближчий квартал попит буде, безумовно, в західних регіонах – це Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль. В Києві, як центральна Україна, і можливо у Вінниці, Житомирі, Рівному - тенденції будуть все ж таки по збільшенню попиту і десь ми побачимо якраз у липень-серпень, що ціни почнуть поступово зростати. Десь восени буде пік зростання, а липень-серпень показуватимуть таку активність", – пояснив спеціаліст.
Також директор проекту з пошуку нерухомості ЛУН Денис Суділковський зазначав, що власники квартир на вторинному ринку розуміють, що зараз терміном продажу квартири може бути період від кількох місяців до півроку й довше (до повномасштабної війни в Україні житло можна було продати швидше). При цьому продавці зараз розуміють ризики продажу незавершеного будівництва та готові йти на зустріч у фінансових умовах.
"Доходить до оригінальності, коли за перший внесок один з забудовників приймав автомобілі покупців. Здебільшого пропозиція фокусується на лояльних умовах розтермінування, або персональних знижках при повній оплаті", – розповів експерт.
Нагадаємо, раніше експерти розповідали, як правильно обрати житло або офіс для отримання прибутків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.