Українців закликають зупинити Гетманцева, який хоче позбавити їх інтернету: зареєстрована петиція

Якщо голову податкового комітету ВР Данила Гетманцева не зупинити, то послуга доступу до інтернету подорожчає й тоді не всі зможуть її собі дозволити, та опиняться без зв’язку та актуальних новин

У селах та на фронті може зникнути доступ до інтернету
У селах та на фронті може зникнути доступ до інтернету

Народний депутат, голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев тисне на інтернет-провайдерів, вимагає їх відмовитися від спрощеної системи оподаткування та змушує сплачувати більше податків. І це, не дивлячись на відсутність допомоги з боку держави для них під час відключень світла та небезпеку, яка становить така ініціатива для віддалених прифронтових сіл, які обслуговують малі та середні інтернет-провайдери.

Про це йдеться у тексті петиції, яку 20 серпня опублікували на сайті Кабінету Міністрів України.

«З другої половини минулого року та, особливо активізувавшись з червня 2024 року, як в телефонному режимі, так і шляхом направлення листів та здійснення камеральних перевірок постачальників електронних комунікаційних послуг, які забезпечують послуги фіксованого доступу до мережі Інтернет населенню, підприємствам та установам, військовим формуванням в усіх регіонах країни, в т.ч. прифронтових територіях, неправомірно вимагають відмовитись від спрощеної системи оподаткування та перейти на загальну систему оподаткування», - йдеться у тексті петиції, в якій невеликі провайдери вказують на спробу їх знищити та залишити військових та населення без зв’язку.

Вони наголошують, що проти провайдерів розвернулася велика інформаційна кампанія. Й вона виглядає інтенсивнішою, ніж інформаційна протидія Росії.

«Складається враження, що така антиконкурентна «політика» стосовно малого та середнього бізнесу саме сфери електронних комунікацій має іншу мету, зокрема, поглинання цього бізнесу, або його знищення та, як наслідок, позбавлення споживача доступних за ціною та якістю послуг доступу до мережі Інтернет», - заявив у тексті звернення голова Інтернет Асоціації України Олександр Савчук.

Нагадаємо, що «око Саурона» - тобто увага голови податкового комітету Данила Гетманцева наразі привернута до начебто суперприбутків, які отримують невеликі інтернет-провайдери. Й одразу виникла заява, що такий бізнес можна «общипати як гуся». Через слова Гетманцева у споживачів мало скластися враження, що ці компанії недоплачують податків. Але це не так.

Чому інтернет може зникнути

Інформатор писав, що нардеп Данило Гетманцев впевнений - постачальники інтернету нібито «ухиляються від сплати податків». Голова податкового комітету Верховної Ради зазначив, що загальні доходи від надання послуг фіксованого зв’язку у 2023 році склали 21,2 млрд грн. Це зростання порівняно з попереднім роком на 33,3%.

Це виглядає так, що цифри «підганяють» під певне завдання, мета якого – змусити невеликі компанії закритися, що своєю чергою, відкриє доступ до монополізації ринку великими гравцями. Простий споживач в цій «битві титанів» втратить доступ до інтернету, особливо у прифронтових селах, куди великим гравцям ринку невигідно дотягувати мережу. Та вплине на військових, які такі компанії забезпечують безперебійним зв’язком.

В реальності, чим більше компанія-провайдер, тим менше податків вона сплачує.

«Окремі великі провайдери можуть всього платити по 2% від прибутку в бюджет (бо витрачають кошти на інші послуги), що значно менше за тих, хто користується спрощеною системою», - йдеться у матеріалі Інформатора.

Загалом, Антимонопольний комітет мав би звернути увагу на нерівність, коли Київстар може пропонувати акційні тарифи по 10 грн на місяць на декілька років – тобто пропонувати тарифи нижче за собівартість. По суті, фактично монополізує цим ринок послуг. Всі отримані кошти Київстар вливає у розвиток мережі, тим самим має менші прибутки та сплачує менше податків, а надати безперебійний інтернет під час відключень світла всім своїм тисячам абонентів не в змозі. І ніхто чомусь не говорить, що це порушення закону про постійний доступ українців до зв’язку.

У випадках вимкнення світла продовжувати користуватися інтернетом можна, якщо провайдер пропонує доступ до мережі за технологією PON. І у це вкладаються саме невеликі компанії, для яких кожен клієнт важливий.

Якщо ініціатива Гетманцева спрацює, то це знищить конкуренцію та позбавить українців доступного та стабільного інтернету, що особливо важливо під час воєнного стану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube