Мобілізація в Україні: чи можуть вручити повістку не за місцем прописки

Загальну мобілізацію в Україні продовжено до 19 лютого

Мобілізація в Україні: чи можуть вручити повістку не за місцем прописки
Фото: Укрінформ

Загальна мобілізація в Україні триває. Призов відбувається планово. Наразі не так масштабно, як на початку війни, та отримати повістку все ще можуть усі чоловіки призовного віку. 

При цьому повістки військовозобов'язаним поза регіоном їхньої реєстрації, якщо перебування людини там має короткостроковий характер, вручати не повинні. Це підтвердив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач, пише "24 канал". 

Зокрема, Горбач уточнив, що якщо громадянин надовго виїжджає в інший регіон, він має знятися з військового обліку та стати на новому місці. Якщо ж чоловік прибув у ту чи іншу область у відрядження – він повинен мати відповідні документи, що підтверджують факт відрядження. Представники центру комплектування в одній області не мають повноважень для того, щоб направити людину на проходження будь-яких дій у центрі комплектування в іншій області.

"Але якщо у спілкуванні з'ясується, що громадянин тут живе якийсь час, то згідно із законом він має стати на військовий облік. Його можуть запросити для постановки на військовий облік та уточнити всі облікові дані. Якщо справді на день поїхав до батьків, наприклад, і повертається чи навпаки, то я не думаю, що йому вручать повістку. Якщо вручать, це буде не зовсім правильно. Але ця ситуація часто перебільшена", – пояснює Горбач.

Що відомо про мобілізацію в Україні 

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що продовження мобілізації залежить від ходу війни. Тому тут прогнози некоректні. Мобілізацію оголошує своїм указом глава держави Володимир Зеленський. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого і періодично продовжується через повномасштабну збройну агресію росії проти України, яка триває. Наразі, вже декілька разів мобілізацію продовжували на 90 днів. Зараз її продовжено з 21 листопада на 90 днів (Указ від 7 листопада 2022 № 758). Мобілізаційні потреби (кількість) залежать від декількох факторів. Потребу розраховують військові. 

Раніше ми писали, що СБУ ліквідувала нові схеми втечі "ухилянтів" за кордон. До неї причетні депутати районної ради Київщини. Також читайте, чи варто очікувати нову хвилю мобілізації в Україні після Нового року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube