Українці за кордоном можуть онлайн подати документи на компенсації за розміщення ВПО в своїх оселях - інструкція від ПФУ

ПФУ реалізував новий електронний сервіс, який дозволяє особам, що перебувають за кордоном, дистанційно звернутись за призначенням компенсації витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб

ПФУ
Як подати документи на отримання компенсації за безоплатне розміщення ВПО онлайн - інструкція від ПФУ

Повідомлення та заяву на отримання компенсації за безоплатне розміщення ВПО можна подати онлайн. Для цього потрібно заповнити заяву на сайті Пенсійного фонду України та надати необхідні документи. Про це 8 травня повідомили у пресслужбі ПФУ.

ПФУ реалізував новий електронний сервіс, який дозволяє особам, що перебувають за кордоном, дистанційно звернутись за призначенням компенсації витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб. Як скористатись таким сервісом:

  1. Особа, яка розмістила ВПО та бажає подати онлайн документи для призначення виплати, має авторизуватися в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) і натиснути кнопку "Увійти".
  2. У лівому боковому меню "Комунікації з ПФУ" обрати вкладку "Заява особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат".
  3. У полі, що з’явиться на екрані, обрати вікно "Первинне заповнення повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб та Заяви особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат".
  4. Заповнити онлайн-форму заяви: людина, яка надає прихисток ВПО, вказує загальні дані про себе, зазначає документ, що посвідчує її особу, місце фактичного проживання та місце реєстрації, надає відомості про житло та дані виплатних реквізитів. Важливо! Поля, позначені зірочкою "*", є обов’язковими для заповнення.
  5. В частині онлайн-форми заяви "Учасники звернення" людина, яка надає прихисток, зазначає дані членів внутрішньо переміщених осіб, які проживатимуть у наданому житлі, обов’язково вказує дані уповноваженого представника цих внутрішньо переміщених осіб (особа з-поміж ВПО, яка проживає в даному житловому приміщенні, додатково такі повноваження не потребують підтвердження) та натискає кнопку "Зберегти".
  6. Крім цього, особа, яка надає прихисток, додає скановані копії документів, перелік яких зазначено у меню, надає згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку, та натискає кнопку "Зберегти".
  7. На екрані у сусідніх (паралельних) вкладках з’явиться згенерована екранна форма Повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, та Заяви особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб. Особа, яка надає прихисток ВПО, переглядає документи та натискає кнопку "Зберегти".
  8. Після цього документи набувають статусу "Очікує підпису".
  9. Водночас Повідомлення та Заява стають доступними в особистому кабінеті уповноваженого представника ВПО. Для ознайомлення з документами у полі, що з’явиться на екрані йому потрібно обрати вікно "Підписати повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб та Заяву особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат". Уповноважений представник ВПО має перевірити зазначені в документах дані, за потреби, відредагувати їх, зберегти та підписати за допомогою КЕП. Після цього у кабінеті особи, яка надає прихисток ВПО, у вікні "Підписати повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб та Заяву особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат" зміниться запис про подання документів на "Підписано".
  10. Для завершення процесу подання повідомлення та заяви на отримання компенсації за безоплатне розміщення ВПО, особі, яка надає прихисток, потрібно підписати за допомогою КЕП відповідні документи, натиснувши піктограму (олівець).

Електронні документи, підписані КЕП, надходять для опрацювання до Пенсійного фонду України. Статус надісланих документів особа, яка безоплатно надає прихисток, та розміщені ВПО можуть перевірити в розділі "Мої звернення".

Компенсація за програмою "Прихисток": топ-2 актуальних питань

Постановою Кабінету міністрів України від 31 грудня 2024 року № 1544 "Деякі питання надання державної підтримки внутрішньо переміщеним особам" викладено в новій редакції порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Згідно із зазначеною постановою з 1 березня 2025 року розгляд нових звернень про призначення компенсації витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) здійснює ПФУ. Добірка питань, які часто виникають у людей у зв’язку з отриманням цієї компенсації.

  • Мені з березня призначено компенсацію за розміщення ВПО на пів року. Чи маю я через пів року знову звертатися до ПФУ? Компенсація витрат за безоплатне розміщення ВПО призначається на шість місяців. Виплата компенсації на другий шестимісячний період продовжується Пенсійним фондом України автоматично після перевірки відповідного права внутрішньо переміщених осіб на надання компенсації за них. Виплата за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб продовжується автоматично, якщо протягом пів року не відбулось змін, які впливають на здійснення виплат.
  • В який спосіб органи ПФУ можуть повідомити власника житла про надання йому компенсації за програмою "Прихисток"? Про прийняте рішення орган ПФУ інформує людину, щодо якої ухвалено рішення про виплату компенсації за розміщення внутрішньо переміщених осіб, надіславши їй повідомлення в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ. У період воєнного стану органи ПФУ можуть повідомляти особі, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про прийняте рішення в телефонному режимі (з внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube