Скерувати на лікування за кордоном може лікар, а травми, з якими можна звертатися, стосуються опіків, травмування кінцівок, грудної клітки та іншого
Українці, які отримали травми та опіки через війну Росії проти України, можуть отримати лікування за кордоном. Щоб одержати таку послугу слід звернутися до відповідного лікаря. Серед переліку травм, які можна лікувати за кордоном присутні опіки різного ступеня, ушкодження кінцівок рук та ніг, грудної клітини, обличчя. Крім того, за кордоном можна лікувати онкологічні захворювання та рідкісні хвороби. Щоб скористатися медичною евакуацією за кордон спершу слід підготувати необхідну документацію.
Про те, що українці з травмами та опіками можуть пройти лікування за кордоном, повідомляє МОЗ. Зазначається, що вилікувати за кордоном можна, як різноманітні травми скелета, так і опіки різних ступенів.
Серед травм, з якими можна звернутися за лікуванням за кордону, є травми кінцівок, голови, дихальних шляхів та інше. Йдеться про такий перелік травм:
Українці можуть залікувати й опіки різних ступенів за кордоном. Лікування стосується як дорослих, так і дітей. Йдеться про такий перелік опіків:
За кордоном також можна лікувати онкохвороби та рідкісні захворювання.
Скерувати на лікування за кордоном може лише відповідні лікар. Він перевіряє відповідність критеріям і готує необхідну документацію. Йдеться про виписку з медичної карти (форма №027/о), згоди на обробку персональних даних, а для військових — висновок про необхідність лікування за кордоном, оформлений лікарем або медичним директором шпиталю.
Подати заявку на евакуацію на лікування за кордоном можна трьома способами. Йдеться про подачу через:
У МОЗ зазначили, що евакуаційні рейси відбуваються щотижня. На лікування за кордоном вже було відправлено 5 тис. пацієнтів з України. Мова йде як про військових, так і про цивільних. Зокрема і дітей - 748 діток мають онкохвороби.
МОЗ запроваджує електронний документообіг для швидшого проходження військовими ВЛК. Також уряд ухвалив постанову про безоплатний медогляд військовозобов’язаних. В цьому році планують ввести е-документообіг між військовими частинами та лікарнями й госпіталями. Це пришвидшить процес проходження ВЛК військовими.
У Міністерстві охорони здоров'я також визначились з переліком захворювань та умовами, за яких для лікування призначатимуться препарати на основі медичного канабісу. 27 вересня МОЗ оприлюднило довгий список хвороб, які почнуть лікувати медичним канабісом. Серед них присутні цукровий діабет, злоякісні новоутворення, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона та багато інших захворювань і станів. При цьому отримати ліки в аптеці буде можливо лише за електронним рецептом лікаря, а всі призначення вноситимуться в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Час від часу МОЗ має намір оновлювати перелік хвороб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.