Більшість українців вірять у перемогу
Більше ніж 90 % громадян вірять у перемогу України у війні. Сумнівається лише 3% опитаних. Майже 40 % українців вважають, що вона настане до літа 2023 року.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Фахівці опитали 2 018 респондентів.
Серед тих, хто вірить у перемогу України, 39% вважає, що ця перемога настане до літа 2023 року. 22% роблять ставку на перемогу через 1-2 роки, а ще 20% вважають, що перемоги можна досягти найближчими місяцями.
Абсолютна більшість (54%) українців вбачає перемогу у вигнанні російських військ з усієї території України та відновленні кордонів станом на січень 2014 року. Ще 22% вважають, що на цьому не можна зупинятися і треба домагатися повного знищення російської армії та розпаду рф зсередини. Поступитися певними частинами окупованих територій в обмін на припинення бойових дій і вважати це перемогою готові 18% опитаних. З них 8% готові поступитися лише АР Крим, 6% – територіями, окупованими до 23 лютого 2022 року, і 3% – усіма територіями, які зараз окуповані армією рф.
Припинити війну, навіть якщо російська армія втримається на територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року, готові 7% населення західних та південних областей України. Нижчі вимоги до завершення війни висувають також і менш заможні верстви населення, порівняно з більш заможними. 62% опитаних вважають, що війна може припинитися лише у разі перемоги. 26% респондентів, на противагу, готові піти на поступки росії, якщо це допоможе досягнути миру. Порівняно з жовтнем, частка українців, які вважають неприйнятними будь-які поступки РФ, зросла на 4%.
Найбільшу готовність йти на поступки продемонстрували мешканці Півдня (35%) та Сходу (39%). З них 16% на Півдні та 12% на Сході вважають, що заради миру варто йти на будь-які компроміси. Більшість українців (60%) вважає, що переговори про мир з росією неможливі навіть заради врятування життів, бо країна-агресорка не дотримується домовленостей. Думку про те, що заради збереження життя наших військових, цивільних, полонених та депортованих варто вести переговори з росією про припинення війни, поділяють 23%. 17% опитаних не змогли визначитися зі своєю позицію стосовно цього питання.
Найважливішою воєнною подією року для 39% українців стала оборона Маріуполя. Для 37% опитаних однією з найважливіших подій на фронті стало звільнення Херсона. Замикає трійку лідерів найважливіших воєнних подій року звільнення Чернігівської, Київської та Сумської областей, її назвало 33% респондентів.
Зазначимо, опитування проводилося на територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Опитано 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
У нещодавньому опитуванні українці відповіли, яким бачать майбутнє України. Майже 90 % громадян вважають, що через 10 років наша країна буде процвітаючою країною у складі ЄС. При цьому серед них 63% повністю поділяють такий погляд, а скоріше погоджуються - 26%. Натомість лише 5% українців мають песимістичні очікування. На їхню думку, через 10 років Україна буде країною зі зруйнованою економікою і великим відтоком людей.
Раніше ми писали, у яких сферах життя на думку українців покращилася ситуація. Також українці відповіли, чи готові до тривалих блекаутів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.