Українці в Німеччині мають перереєструвати авто: скільки це коштує та що буде при відмові

До 31 березня українські водії на власних автівках у ФРН мають перереєструватися

Перереєстрація авто у Німеччині
Якщо цього не зробити, доведеться сплатити штраф

Усі українці, які перебувають у Німеччині понад рік та користуються власними автівками на українських номерах, мають перереєструвати транспортні засоби. Час - до 31 березня. Якщо цього не зробити, доведеться сплатити штраф. 

Про це у коментарі "РБК-Україна" повідомив партнер адвокатського об'єднання "АКТІО", керівник Європейської практики Богдан Дралло. Вся історія обійдеться приблизно максимум до 1500 євро

Наразі у ФРН для українських біженців діє дозвіл на тимчасове користування власним авто без необхідності постійної реєстрації. Також звільняються біженці від транспортного податку на перший рік, але для цього потрібно уникати комерційного використання автівки. 

"Після додаткових 10 місяців відтермінування, які закінчуються 1 квітня 2024 року, потрібно отримати спеціальний дозвіл для подальшого користування автомобілем", — зазначив Дралло.

Для цього потрібно спершу пройти техогляд. Звернутися слід до TÜV, DEKRA, GTÜ, або KÜS. Огляд може бути повним або спрощеним. Вартість — 260 євро.

"На практиці власники авто з України постають перед труднощами при проходженні техогляду... через те, що їхні транспортні засоби були привезені, наприклад, із США, і не мають європейської сертифікації", — додав експерт.

Далі потрібно буде заповнити митну декларацію. У митниці (Zoll) необхідно зазначити, що автомобіль належить біженцю (Übersiedlungsgut) - це допоможе уникнути імпортного податку та мита. Слідом йде реєстрація: з документами варто навідатися до KFZ-Zulassungsstelle за місцем проживання, щоб отримати німецькі номери та свідоцтво про реєстрацію (Zulassungsbescheinigung Teil 1 і Teil 2). Вартість — 110 євро. Нарешті, автівку треба застрахувати, це буде коштувати від 200 до 1000 євро. 

Українці в Німеччині 

Нагадаємо, що Німеччина є однією з найпопулярніших країн для українців, що втекли від війни за кордон. ФРН прийняла понад мільйон наших біженців. Німеччину обирають через високі соціальні стандарти, значні програми підтримки та гідний рівень життя. 

До речі, перереєструвати авто від українців в Німеччині вимагали ще торік. Це, серед іншого, пов'язано з тим, що порушників ПДР складно ідентифікувати та притягнути до відповідальності, бо вони на іноземних номерах. Це, втім, стосується не тільки та не стільки українців, а взагалі усіх автівок з іноземною реєстрацією. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Погані новини для київських мостів, розв'язок та світлофорних об'єктів: з яких ще джерел міська влада буде брати кошти на ремонт "синьої" гілки метро, веде мову транспортний фахівець Дмитро Беспалов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube