Українці досягли успіху в комунікаціях: експерт пояснив, чому Ілон Маск передумав і далі допомагатиме зі Starlink

Читать на русском

За його словами, це дуже добрий знак, бо українське лобі стає впливовим

Читать на русском
Українці досягли успіху в комунікаціях: експерт пояснив, чому Ілон Маск передумав і далі допомагатиме зі Starlink

За його словами, це дуже добрий знак, бо українське лобі стає впливовим

13 жовтня стало відомо, що компанія Ілона Маска SpaceX Маска може припинити фінансування служби супутникового зв'язку Starlink в Україні. За твердженнями SpaceX, це коштуватиме компанії понад 120 млн доларів до кінця цього року і ще близько 400 млн доларів на наступні 12 місяців.

Згодом Маск передумав і заявив, що Starlink продовжуватиме фінансувати український уряд "навіть якщо все ще втрачає гроші, а інші компанії отримують мільярди доларів платників податків".

Співзасновник Українського інституту майбутнього, політичний експерт Юрій Романенко вважає, що це пов'язано з успіхом України в комунікаційній сфері, передає Інформатор. 

"Цей кейс показовий саме тим, що українці стали дуже потужною комунікативною силою, яка досягла успіху саме в комунікаціях, тому нас складно ігнорувати. Навіть такого технобога, як Ілон Маск, який для багатьох божество на планеті, до чиїх слів прислухаються", - зазначив він. 

На думку Романенка, Маск вважає, що йому краще "відповзти" від цієї теми, оскільки він у ній не експерт.

"Тому думати, що можна вирішити українське питання за рахунок України в черговий раз, коли його країна (США) має зобов'язання перед Україною, яка відмовилася від ядерної зброї. Думати, що кидати крокодилові (росії) шматок м'яса від живого організму, від України, і думати, що таким чином можна підтримувати мир на планеті – це дуже наївно. Виходить, хтось має померти для того, щоб жив Ілон Маск і реалізовував свої проекти польотів на Марс", - сказав Романенко. 

Він додав, що це дуже добрий знак, бо українське лобі стає впливовим.

"Я думаю, що ми маємо прагнути до того, щоб українське лобі у Вашингтоні стало таким самим впливовим, як лобі єврейське. І цього лобі боятимуться, розуміючи, що переходити нам дорогу - це спричиняє удари по бізнесу та по всьому іншому", - резюмував Романенко. 

Starlink в Україні

Супутниковий інтернет Starilnk з’явився в Україні на п’ятий день війни після обміну повідомленнями у Twitter між міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим та засновником компанії SpaceX Ілоном Маском.

«Поки ви намагаєтеся колонізувати Марс, росія намагається окупувати Україну. Поки ваші ракети успішно приземляються з космосу, російські ракети атакують мирне населення України! Просимо забезпечити Україну станціями Starlink, щоб закликати притомних росіян, аби вони повстали», – звернувся Федоров до Маска.

Наступного дня той відповів, що сервіс працює на території України, а необхідне обладнання вже на шляху до неї. 28 лютого перша партія терміналів Starlink прибула в Україну. Вони були адаптовані до потреб України. Зокрема, було оновлено програмне забезпечення для зниження споживання енергії та увімкнено мобільний роумінг. 

У першу чергу термінали Starlink використовувались для забезпечення інтернет-зв’язком ЗСУ, енергетичних компаній, пожежних частин, лікарень, сільрад. Тобто установ, що впливають на життя тисяч людей. 

Нещодавно компанія SpaceX звернулася до Міністерства оборони США із запитом на виділення додаткових коштів, оскільки більше не має можливості оплачувати роботу системи супутникового зв'язку Starlink в Україні. А 14 жовтня Ілон Маск заявив, що більше не може оплачувати Starlink для України. Потім його думка раптово змінилася. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.