Ілон Маск заявив, що продовжить фінансувати Starlink для України

Читать на русском

Термінали Starlink єдиний засіб для українських воїнів підтримувати зв'язок на полі бою

Читать на русском
Ілон Маск заявив, що продовжить фінансувати Starlink для України

Термінали Starlink єдиний засіб для українських воїнів підтримувати зв'язок на полі бою

Керівник компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що компанія продовжить безкоштовно забезпечувати супутниковий зв’язок Starlink в Україні. 

Про це Ілон Маск повідомив у своєму Twitter, - передає Інформатор.

"Чорт із ним... Навіть якщо Starlink все ще втрачає гроші, а інші компанії отримують мільярди доларів платників податків, ми продовжуватимемо безкоштовно фінансувати український уряд", - написав Ілон Маск.

Раніше компанія SpaceX звернулася до Міністерства оборони США із запитом на виділення додаткових коштів, оскільки більше не має можливості оплачувати роботу системи супутникового зв'язку Starlink в Україні. А 14 жовтня Ілон Маск заявив, що більше не може оплачувати Starlink для України.

Starlink в Україні

Супутниковий інтернет Starilnk з’явився в Україні на п’ятий день війни після обміну повідомленнями у Twitter між міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим та засновником компанії SpaceX Ілоном Маском.

«Поки ви намагаєтеся колонізувати Марс, росія намагається окупувати Україну. Поки ваші ракети успішно приземляються з космосу, російські ракети атакують мирне населення України! Просимо забезпечити Україну станціями Starlink, щоб закликати притомних росіян, аби вони повстали», – звернувся Федоров до Маска.

Наступного дня той відповів, що сервіс працює на території України, а необхідне обладнання вже на шляху до неї. 28 лютого перша партія терміналів Starlink прибула в Україну. Вони були адаптовані до потреб України. Зокрема, було оновлено програмне забезпечення для зниження споживання енергії та увімкнено мобільний роумінг. 

У першу чергу термінали Starlink використовувались для забезпечення інтернет-зв’язком ЗСУ, енергетичних компаній, пожежних частин, лікарень, сільрад. Тобто установ, що впливають на життя тисяч людей. 

А наприкінці квітня можливість придбати інтернет від Маска з’явилась у кожного з українців. 20 квітня 2022 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового звʼязку, дозволила використання терміналів Starlink усім охочим на період воєнного стану. І тепер жителі України можуть замовляти термінали Starlink самостійно.

Швидкість 

Користувачі стверджують: інтернет StarLink стійкий та швидкий, працює навіть в екстремальних погодних умовах. На початкових тестуваннях середня швидкість скачування коливалася від 80 до 175 Мбіт/с, що суттєво вище, ніж у конкурентів. А в лютому київський інженер Олег Кутков, який мав обладнання для підключення до StarLink іще до війни, одразу після офіційного повідомлення про початок роботи мережі в Україні зафіксував швидкість 200 Мбіт/с.

Загалом, швидкість Starlink залежить від місцевості. Якщо використовувати його у великому місті, де є перешкоди для сигналу, вона може бути 150 мбіт/с. В заміській місцевості – здатна сягати 200 мбіт/с і більше.

Як працює Starlink

Супутниковий інтернет працює незалежно. Спочатку потрібно встановити антену на відкритій місцевості, таким чином, щоб нічого не заважало з’єднанню. Для зручності можна використовувати додаток Starlink, який допоможе обрати ідеальне місце для антени. Після цього маршрутизатор підключається до антени.

«Не шукайте для цього кнопок, їх просто немає ані на роутері, ані на антені, ані будь-де ще. Це plug and play у чистому вигляді – всі налаштування пристрій здійснює самостійно після включення. Від користувача потрібно лише встановити програму Starlink і залогінитись, після чого можна буде відстежувати процес налаштування. Загалом, вся процедура займає не більше 20 хвилин. Процес реєстрації відбувається під час замовлення девайсу», – розповідає оглядач порталу ITC.ua Гліб Перерва. 

Для живлення антенна потребує джерело 150 Вт. Цікаво, що для військових Starlink може додавати у комплект адаптер для автомобіля, щоб живити антену від прикурювача. 

Раніше Інформатор писав, навіщо Ілон Маск виступив з такою пропозицією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.