Українці більше вірять лікареві Комаровському, ніж міністру Степанову

Читать на русском

Комаровскому вірять 66%, Степанову - 19%, а Супрун - тільки 15%

Читать на русском

Комаровскому вірять 66%, Степанову - 19%, а Супрун - тільки 15%

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», міністру охорони здоров'я Максиму Степанову довіряють більш ніж в три рази менше, ніж лікареві Комаровському.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на результати досліджень,проведених з 27 листопада по 1 грудня поточного року.

Серед особисто опитаних 1 200 респондентів з усіх регіонів України від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,8%.

Міністру охорони здоров'я Максиму Степанову довіряють лише 19% українців. Тоді як лікареві Комаровському - всі 66%. Недовіру до першого висловили 34%, не знають його зовсім 37% опитаних.

Цікаво, що нинішній міністр охорони здоров'я трохи обігнав екс-міністра Уляну Супрун, відому своїми незвичайними порадами щодо дотримання гігієни і способів лікування.

Незважаючи ні на що, їй довіряють 15% українців. Колишніх міністрів Іллю Ємця та Зоряну Скалецьку не знає майже половина опитаних. Довіряють їм близько 8-10% респондентів.

В цілому, рейтинг довіри українським лікарям у населення значно вище, ніж до чиновників від медицини. Так, директорові Інституту серця Борису Тодурову довіряють 32% наших співгромадян, рейтинг довіри відомого інфекціоніста, доктора медичних наук Ольги Голубовської становить 20%.

Такий же кредит довіри, як у Тодурова, виявився у Головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка - 32%. Свою недовіру головному лікареві висловили 39% респондентів, не знають його - 20%. Низький рейтинг довіри і у інших чиновників від медицини.У директора Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Алли Щербинської він становить 11%.

Голові парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайлу Радуцькому, так само, як і директорові Центру громадського здоров'я Ігорю Кузіну, довіряють ще менший відсоток українців - 8%. Радуцький і Кузін при цьому мають рейтинг не впізнавання більше 60 і 75% відповідно. З цього випливає, що рейтинг довіри, серед інших факторів, формується публічною впізнаваністю.

Серед ключових інститутів респонденти найбільше довіряють Всесвітній організації охорони здоров'я - 47%. Не довіряють цій установі 32% опитаних. Міністерству охорони здоров'я України довіряють 33% і не довіряють 54% українців. Національній службі здоров'я довіряють 24%, не довіряють - 40%, нічого не знають про її діяльності - 29%.

Центру громадського здоров'я довіряють 21%, не довіряють - 38%, нічого не знають про його діяльності - 34% опитаних. Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування довіряють 15%, не довіряють - 54%, нічого не знають про його діяльності - 24% респондентів.

Відзначається, що в динаміці за останні кілька місяців спостерігається зростання рівня довіри до державних управлінських інститутів у сфері медицини. Можливо, це також пов'язано з ростом поінформованості населення про їх діяльність через пандемію Covid-19.

Раніше Інформатор повідомляв, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль відреагував на трагедію в лікарні Львівської області і доручив місцевій владі по всій країні подбати про безперебійне електропостачання до лікарень для пацієнтів з Covid-19.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.