У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
МОЗ вже запустив роботу з приватними логістичними фармацевтичними компаніями
Україна знайшла можливість зберігати вакцину від коронавірусу в низьких температурах, як того вимагає виробник.
Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає Інформатор .
«В імунопрофілактиці до цього ніколи не використовувалася температура -80 ° C. Ми підняли наші національні склади, які є в Міністерстві охорони здоров'я, там у нас реально немає умов для зберігання таких вакцин або лікарських засобів саме за температури - 80 ° C. Ми запустили роботу з приватними логістичними фармацевтичними компаніями,і на нас вийшли з комерційними пропозиціями», - заявив Ляшко.
За його словами, можливість «зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини за температури -80 ° C» на вітчизняних складах - є.
«Вакцина прилітає на літаку, з машини на склад ми транспортуємо її в термоконтейнері з сухим льодом, потім перенавантажуємо до холодильників, в яких вона може зберігатися тривалий час. Далі ми розраховуємо, як і в якій кількості цю вакцину треба привезти до пункту щеплення. У пункті щеплення вакцина може зберігатися впродовж п'яти днів за температури від +2 до +8 °C.», - пояснив Ляшко.
Нагадаємо, в Україні підписали дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19. Крім того, в Україні планують створити до 50 центрів вакцинації .
Також Інформатор писав, що уряд виділив 1,3 млрд грн для закупівлі вакцин від COVID-19.