Україна зіграє у плей-офф - матчі в групі Е завершилися з потрібними для української збірної результатами

Швеція та Іспанія подарували збірній України путівку до 1/8 фіналу Євро-2020

Швеція на останніх хвилинах вирвала перемогу в матчі з Польщею та виграла групу. Через кілька хвилин після відбитого пенальті, голкіпер збірної Словаччини подарував гол іспанцям.

Про події в матчах чемпіонату Європи з футболу та результати зустрічей повідомляє Інформатор .

У середу, 23 червня, в групі Е відбулися матчі третього туру групового етапу Євро-2020. У Санкт-Петербурзі, лідер групи збірна Швеції зустрілася зі збірною Польщі, яка займала четверте місце. Шведів цілком влаштовувала нічия, а Польщі обов'язково була потрібна перемога. Команди грали в таких складах:

Швеція: Ольсен, Люстіг, Лінделеф, Даніельсон, Аугустінссон, С. Ларссон, К. Ольссон, Екдаль, Форсберг, Квайсон, Ісак.

Запасні: Йонссон, Нордфельдт, Бенгтссон, Берг, Свенссон, Хеландер, Сема, Крафт, Классон, Янссон, Кулусевскі, Каюсте.

Польща:  Щесни, Берешіньскі, Глик, Беднарек, Южвяк, Крихов'як, Кліх, Пухачов, Свідерський, Зьелінскі, Левандовскі.

Запасні: Скорупський, Фабьянскі, Давидович, Кендзьора, Козловські, Лінетт, Рибус, Плахета, Франківськи, Ковнацкі, Шверчок, Хелик.

Швеція відкрила рахунок вже на другій хвилині зустрічі. Форсберг з боями увірвався в штрафну змістився вліво і точно пробив у дальній кут. На 17-й хвилині в одній атаці Левандовскі двічі влучив у поперечину. Спершу, після подачі кутового з правого флангу, Левандовскі пробив в каркас з відскоком від газону, а потім, спробувавши добити м'яч, форвард збірної Польщі знову влучив у поперечину.

У другій половині тайму темп гри знизився - позначилася спекотна погода. Шведи віддали м'яч супернику, і звично для себе на цьому турнірі стали грати другим номером. Збірна Польщі проводила позиційні атаки, іноді закидаючи м'яч в штрафну. Але Ольсен надійно грав на виходах, так і захисники грубих помилок не допускали. У компенсований до першого тайму час Ольсен після дальнього удару Зьелінскі відбив на кутовий летів під поперечину м'яч.

Вже на початку другого тайму Ольсен парирував ще один дальній удар Зьелінскі. В атаці у відповідь збірної Швеції удар Квайсона відбив Щесни, а добивання Форсберг прийняв на себе захисник. Через дві хвилини Ольсен своїм сейвом не дозволив Крихов'як поцілив у лівий нижній кут.

На 59-й хвилині Кулусевскі змістився з правого флангу і віддав до центру, а Форсберг відразу всадив м'яч у правий нижній кут. Однак Польща не опустила руки і швидко відіграла один м'яч. На 61-й хвилині Зьелінскі розігнав контратаку і віддав Левандовскі, і Роберт обвідним ударом увігнав м'яч у дальній верхній кут. Поляки забили ще один м'яч, ось тільки з офсайду, так що рахунок залишився незмінним.

На 84-й хвилині Левандовскі отримав у штрафному пас від Франківськи і ударом з розвороту зрівняв рахунок. Збірна Польщі потребувала перемоги і намагалася кинути в атаку всі сили, яких залишилося зовсім мало. Та й шведи не притискалися до своїх воріт і проводили атаки. І на 4-й компенсованій хвилині Классон точним ударом приніс перемогу збірній Швеції.

У другому поєдинку групи, у Севільї, зустрілися збірні Словаччини та Іспанії. У складах команд на поле вийшли:

Словаччина: Дубравка, Пекарік, хиткий, Шкрініар, Губочан, Гараслін, Куцка, Громада, Мак, Гамшик, Дуда.

Запасні: Куцяк, Родак, Вальєнте, Грегуш, Вайсс, Суслов, Бенеш, Грошовскі, Ганцко, Дюриш, Лоботка, Косцелнік.

Іспанія:  Симон, Аспілікуета, Гарсія, Емерік Ляпорт, Альба, Коке, Бускетс, Педрі, Сарабія, Мората, Морено.

Запасні: де Хеа, Санчес, Пау Торрес, Льоренте, Алькантара, Ф. Торрес, Гайя, Родрі, Руїс, Ольмо, Траоре, Оярсабаль.

На 10-й хвилині матчу арбітр після перегляду відео-повторів призначив пенальті у ворота збірної Словаччини за фол на Коке. Мората з одинадцятиметрової позначки пробив вліво, а Дубравка, виставивши руку, парирував удар.

На 24-й хвилині Мората дальнім ударом перевірив пильність словацького голкіпера - Дубравка в стрибку перевів м'яч на кутовий. А через шість хвилин просто якесь затемнення знайшло на воротаря збірної Словаччини. Сарабія з лінії штрафного влучив у поперечину. М'яч злетів вгору і став опускатися у воротарський, а Дубравка рукою просто закинув ігровий снаряд у свої ворота.

Словаки, схоже, подумки були вже в роздягальні, коли іспанці забили другий м'яч. На третій доданій хвилині Морено витягнув на себе голкіпера і навісив в центр, а Емерік Ляпорт відправив м'яч у правий кут.

На 56-й хвилині Іспанія забила третій м'яч. Альба зліва віддав в штрафну, а Сарабія в дотик, з рикошетом від штанги, відправив м'яч у сітку. На 67-й хвилині щойно вийшов на заміну Ф. Торрес забив четвертий м'яч. Після розіграшу кутового Сарабія прострілив у воротарський, а Ферран Торес п'ятою відправив м'яч у сітку.

На цьому Іспанія не зупинилася і організувала п'ятий гол. М'яч метався по штрафній збірної Словаччини, поки Куцка не забив у свої ворота. Розгромна поразка опустила збірну Словаччину на третє місце в групі і позбавила команду шансів на плей-офф.

• Швеція - Польща 3: 2 (Форсберг, 2, 59, Классон, 90 + 4 - Левандовскі, 61);
  • Словаччина - Іспанія 0: 5 (Дубравка, 30 (автогол), Емерік Ляпорт, 45 + 3, Сарабія, 56, Ф. Торрес, 67, Куцка, 71 (автогол)).

Такі результати матчів повністю влаштували збірну України. Команда увійшла до  кращих команд, що зайняли в своїх групах треті місця, і продовжить боротьбу на Євро-2020.

23 червня матчами Німеччина - Угорщина і Португалія - Франція завершиться груповий етап чемпіонату Європи. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про поразку збірної України в матчі зі збірною Австрії, а також про результати інших поєдинків Євро-2020 .