У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Україна повністю диверсифікувала джерела постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000, перейшовши від рф до іншого постачальника
Україна прагне значного збільшення виробництва електроенергії до 2050 року, спираючись на ядерну генерацію. Цю амбітну мету оголошено на засіданні Центрального комітету Атомпрофспілки, яке відбулося в п'ятницю, 19 травня. Міністр енергетики України Герман Галущенко та президент ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін розповіли про амбітні плани.
Котін підкреслив, що Україна стала першою країною, яка замінила російського постачальника ядерного палива для ВВЕР-1000 реакторів на іноземного постачальника. Наразі завершується виготовлення перших партій палива для енергоблоків типу ВВЕР-440.
"Україна має амбітну мету значно збільшити виробництво електроенергії до 2050 року, використовуючи ядерну генерацію та відновлювані джерела енергії", - підкреслив Котін.
Петро Котін також розповів про плани на майбутнє, які включають будівництво нових енергоблоків, створення унікального виробництва компонентів ядерного палива для вітчизняних атомних енергоблоків і перспективи розгортання малих модульних реакторів в Україні.
Котін окремо наголосив, що 100% акцій "Енергоатома" залишатимуться у власності держави і не будуть приватизовані.
Зі свого боку, міністр Герман Галущенко підкреслив ключову роль атомної галузі у подоланні найскладнішого опалювального сезону 2022-2023 років і висловив подяку працівникам галузі.
Галущенко також розповів про завдання галузі на найближчий час, де ключовим вбачається деокупація ЗАЕС та її підключення до енергосистеми України.
"Перше і ключове – це ЗАЕС. Коли вона буде звільнена, матимемо величезний виклик – якнайшвидше доєднати станцію до української енергосистеми. Тому нас чекає величезна робота", - пояснив міністр.
Керівник "Енергоатома" Петро Котін зауважив, що попри те, що Запорізька АЕС не виробляла електроенергію, компанія перерахувала майже 78 млрд грн з власного прибутку, щоб забезпечити електротариф низьким для населення.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснив, що українцям влітку вимикатимуть світло. Це відбуватиметься тому, що половину атомних блоків електростанцій в Україні ремонтуватимуть. Пошкодження через російські обстріли є значними, тому на деяких об'єктах плануються капітальні відновлювані роботи. Харченко прогнозує певний дефіцит електроенергії, але довгих відключень світла для громадян не буде.
Нагадаємо, раніше Україна почала експортувати електроенергію по лінії, якою не користувалися останні 30 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.