Україна запропонує в ТКГ план світу: що це значить

Читать на русском

План української сторони буде направлено координатору ТКГ, спецпредставникові чинного голови ОБСЄ Хайді Грау 5 листопада

Читать на русском

План української сторони буде направлено координатору ТКГ, спецпредставникові чинного голови ОБСЄ Хайді Грау 5 листопада

Українська сторона підготувала для Тристоронньої контактної групи "План спільних кроків" з пропозицією повного припинення конфлікту і демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року.

Про це повідомив глава делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук агентству "Інтерфакс-Україна",передає Інформатор .

Припинення збройного конфлікту і повна демілітаризація ОРДЛО

Всі збройні формування, найманці, озброєння все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування повинні бути розпущені"на початку 2021 року.Після цього Україна повинна взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність.

Глава делегації України в ТКГ підкреслив, важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності до осіб,які брали участь у подіях, пов'язаних з війною на Донбасі, і недопущення покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів.

Верховна Рада повинна буде прийняти відповідний законопроект, текст якого потрібно буде обговорити в робочій групі ТКГ з політичних питань.

Обмін полоненими

Українська сторона буде наполягати, щоб до середини листопада 2020 року було забезпечено доступ міжнародних організацій, включаючи Міжнародний комітет Червоного Хреста, до всіх утримуваних осіб, щоб остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.

Місцеві вибори на території ОРДЛО

Згідно з українським планом, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ - Копенгагенського документа 1990 року.

За словами Кравчука, необхідно буде прийняти закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО,для чого можна "підняти всі напрацювання", які є у Верховній Раді з цього приводу.

Він додав, що "формулу Штайнмайера" необхідно також згадати в документі, оскільки її обговорювали на зустрічі "нормандської четвірки" в грудні 2019 року в Парижі і взяли в роботу.

Вільна економічна зона

Україна також буде пропонувати створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. За словами Кравчука, ВЕЗ повинна діяти там "орієнтовно до 2050 року", цей час дозволить привести Донбас в нормальний стан.

Глава делегації України в ТКГ зазначив, що пропонований Україною "План спільних кроків" не є заміною того, що вже зроблено за шість років роботи "нормандського формату" і ТКГ.

"Це документ, з його допомогою ми хочемо доповнити або уточнити ті питання, які не знайшли широкого, точного і конкретного втілення в попередніх документах. Це повинен бути документ, який врахує те, що зроблено, і що ми бачимо на завтрашній день. Щоб цей план був реальним, і ми знайшли ту "золоту середину", яка відповідає інтересам усіх сторін, а головне - людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донбасу ", - резюмував Кравчук.

Нагадаємо, раніше Зеленський обговорив з президентом Міжнародного комітету звільнення полонених і розмінування в Донбасі .

Крім того, тристороння контактна група узгодила чотири нові точки розведення сил і засобів на Донбасі.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.