Головна
Бізнес
Економіка
08:10, 28 Травня
Информатор UA

Интро

В Україні "Пакунки малюка" протягом 3 років закуповували під виглядом проектів міжнародної технічної допомоги. За фактом допомога не надавалася, але держава при цьому оплачувала послуги міжнародного посередника. З 2018 року на таких закупівлях країна втратила 129 млн гривень. Про це свідчать дані Рахункової палати України, передає Інформатор . «Всього протягом цього періоду з державного бюджету на придбання «пакунків малюка» і виплату грошової компенсації виділили 2,5 млрд гривень. За ці кошти придбано 587 тисяч «пакунків малюка» і сплачена грошова компенсація їхньої вартості для більш 83 тисяч дітей. Потреба в «пакунках малюка» і виплата грошової компенсації їх вартості забезпечена на 94%», - йдеться у повідомленні. У 2018 - 2020 роках мали реалізовуватися два проекти міжнародної технічної допомоги, в рамках яких і закуповували "пакунки малюка". Але ж допомога не була отримана, 2,5 млрд гривень на закупівлю "бебі-боксів" виділили з бюджету. При цьому облдержадміністрації та Мінсоцполітики заплатили за послуги міжнародного посередника 45,5 млн гривень. Також органи соцзахисту облдержадміністрацій додатково неправомірно витратили на оплату послуг з управління проектами понад 83 млн гривень за рахунок субвенцій з держбюджету. За даними аудиторів, 84% з виділених грошей (2,1 млрд гривень) використовували без прозорої системи закупівель і неконкурентним способом. Матеріали аудиту передали до Офісу генпрокурора, НАБУ і СБУ. "Рахункова палата за підсумками аудиту рекомендує Мінсоцполітики вжити заходів щодо повернення бюджетних коштів в порядку відшкодування завданих збитків", - наголошується в повідомленні. Зазначимо, у 2020 році замість бебі-боксів, уряд запустив пілотний проект - батькам почали видавати допомогу грошима - п'ять тисяч гривень на банківську картку, які можна витратити у спеціально визначених магазинах. Перелік таких магазинів можна переглянути за посиланням.  Нагадаємо, в Україні після затримки відновили видачу «пакунків малюка». Крім того, більше 34 тисяч сімей з початку року отримали гроші замість «пакунку малюка». Про те, як отримати допомогу, можна прочитати тут  Також Інформатор розповідав, що не так з монетизацією «пакунку малюка» . Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .    

Україна втратила на закупівлю "пакунків малюка" 129 млн гривень, - Рахункова палата

Читать на русском

За три роки вміст пакунку змінювалося чотири рази - асортимент з 25 до 35 найменувань, а кількість предметів з 30 до 91 одиниць

Читать на русском
Україна втратила на закупівлю "пакунків малюка" 129 млн гривень, - Рахункова палата

За три роки вміст пакунку змінювалося чотири рази - асортимент з 25 до 35 найменувань, а кількість предметів з 30 до 91 одиниць

В Україні "Пакунки малюка" протягом 3 років закуповували під виглядом проектів міжнародної технічної допомоги. За фактом допомога не надавалася, але держава при цьому оплачувала послуги міжнародного посередника. З 2018 року на таких закупівлях країна втратила 129 млн гривень.

Про це свідчать дані Рахункової палати України, передає Інформатор .

«Всього протягом цього періоду з державного бюджету на придбання «пакунків малюка» і виплату грошової компенсації виділили 2,5 млрд гривень. За ці кошти придбано 587 тисяч «пакунків малюка» і сплачена грошова компенсація їхньої вартості для більш 83 тисяч дітей. Потреба в «пакунках малюка» і виплата грошової компенсації їх вартості забезпечена на 94%», - йдеться у повідомленні.

У 2018 - 2020 роках мали реалізовуватися два проекти міжнародної технічної допомоги, в рамках яких і закуповували "пакунки малюка". Але ж допомога не була отримана, 2,5 млрд гривень на закупівлю "бебі-боксів" виділили з бюджету.

При цьому облдержадміністрації та Мінсоцполітики заплатили за послуги міжнародного посередника 45,5 млн гривень. Також органи соцзахисту облдержадміністрацій додатково неправомірно витратили на оплату послуг з управління проектами понад 83 млн гривень за рахунок субвенцій з держбюджету. За даними аудиторів, 84% з виділених грошей (2,1 млрд гривень) використовували без прозорої системи закупівель і неконкурентним способом.

Матеріали аудиту передали до Офісу генпрокурора, НАБУ і СБУ.

"Рахункова палата за підсумками аудиту рекомендує Мінсоцполітики вжити заходів щодо повернення бюджетних коштів в порядку відшкодування завданих збитків", - наголошується в повідомленні.

Зазначимо, у 2020 році замість бебі-боксів, уряд запустив пілотний проект - батькам почали видавати допомогу грошима - п'ять тисяч гривень на банківську картку, які можна витратити у спеціально визначених магазинах. Перелік таких магазинів можна переглянути за посиланням.

 Нагадаємо, в Україні після затримки відновили видачу «пакунків малюка». Крім того, більше 34 тисяч сімей з початку року отримали гроші замість «пакунку малюка». Про те, як отримати допомогу, можна прочитати тут

 Також Інформатор розповідав, що не так з монетизацією «пакунку малюка» .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.