У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Наприкінці року має початися процес офіційного приєднання у співпраці з представники Євросоюзу
У грудні 2023 року Нацбанк з Мін’юстом мають опрацювати можливості щодо приєднання України до зони платежів у Євро (SEPA). Загалом зона скасовує всі відмінності між внутрішніми та міжнародними платежами. Завдяки приєднанню об’єднати ринки у євро різних країн, тим самом прибравши зайві комісії та складності переводу.
Відповідні ініціативи оприлюдненні у плані роботи уряду на 2023 рік. Його затвердили 14 березня під час засідання. Про конкретні терміни приєднання до європейської Єдиної зони платежів у євро мова поки не йде. Уже в грудні має початися процес приєднання, але скільки він триватиме - не уточнюється. Вірогідно, користуватися деякими можливостями SEPA можна буде вже на перших етапах приєднання.
Якщо коротко, Єдина зона платежів у євро ліквідує будь-які зайві комісії до країн-членів зони під час переведень у цій валюті. Здійснюватися вони будуть за правилами звичайних внутрішніх відправлень.
Метою цього проєкту є підвищення ефективності міждержавних платежів у євро і фактично об’єднати ринки країн у єдиний - домашній ринок. В зоні може діяти єдиний банківській рахунок на абонента, який працює для всіх країн-членів зони. Платежі ви можете здійснювати без проблем іншому користувачеві з цієї зони так само, як переслати на карту гроші сусідові.
Виконання платежів у цій зоні здійснюється максимум за 1 робочий день з моменту оформлення. Комісій при цьому не буде – банки зобов’язані зараховувати SEPA-платежі у повній сумі. В рамках проєкту створюються спеціальні спільні інструменти, стандарти та процедури.
Очікується, що користування зоною зменшить загальні витрати на переміщення капіталів в європейській економіці. Приблизно ці витрати складають 2-3% від загального значення ВВП.
Нагадаємо, що роумінговий безвіз в Україні має запрацювати до кінця 2023 року - чому його важко впровадити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.