Україна розпочала застосовувати касетні боєприпаси: у WP повідомили, на якому напрямку фронту

Читать на русском

ЗСУ застосовують ці боєприпаси на південному сході України, щоб зруйнувати траншеї, які уповільнюють український контрнаступ

Читать на русском
Касетні боєприпаси
Видання пише, що снаряди планують використовувати поблизу Бахмута, колаж "Інформатор"

ЗСУ застосовують ці боєприпаси на південному сході України, щоб зруйнувати траншеї, які уповільнюють український контрнаступ

Україна почала застосовувати касетні боєприпаси, першу партію яких США уже відправили Києву в рамках чергового пакету військової допомоги. ЗСУ використовують снаряди проти російських сил на південному сході України, пише The Washington Post.

За словами українських чиновників, обізнаних із ситуацією, на яких посилається видання, "боєприпаси були випущені по російських позиціях, щоб розбити траншеї, які уповільнюють контрнаступ". За даними The Washington Post, крім позицій на лінії фронту на південному сході України, снаряди також планується використовувати поблизу міста Бахмут.

Видання також приводить заяву полковника, командира 57-ї бригади Олександра Бакуліна, який сказав, для чого ЗСУ касетні боєприпаси. За його словами, вони потрібні для "завдання максимальної шкоди ворожій піхоті", при цьому він визнав, що вони "не вирішать усіх проблем на полі бою".

Касетні боєприпаси для України

Президент США Джо Байден схвалив надання Україні касетних боєприпасів США. Вони увійшли до одного з нових пакетів допомоги від США для України.

Касетні боєприпаси - це тип бойового припасу, при розриві якого викидаються так звані суббоєприпаси (меншого розміру). Зазвичай вони застосовуються для знищення особового складу та техніки противника. Можуть використовуватися для руйнування злітно-посадкових смуг та ліній електропередач.

Їхнє застосування становить небезпеку для мирних жителів як під час військових конфліктів, так і після них через те, що частина суббоєприпасів може не спрацювати й фактично перетворитися на міни.

Такі снаряди заборонені відповідною міжнародною конвенцією від травня 2008 року. Станом на 2022 рік до неї приєдналися 123 країни. США, Україна і рф не є підписантами цього документа.

Нагадаємо, військовий експерт Олег Жданов вважає, що використання касетних боєприпасів може вплинути на російські позиції у війні з Україною. Він зазначив, що вони дозволяють одним ударом вражати кілька російських гармат, розташованих на великій відстані одна від одної.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.