Касетні боєприпаси від США вже в Україні, їх передадуть й інші країни - Білий дім

Читать на русском

Перша партія боєприпасів вже прибула в Україну

Читать на русском
Касетні боєприпаси
Касетні боєприпаси можуть передати союзникам, однак за певних умов

Перша партія боєприпасів вже прибула в Україну

Україна отримає касетні боєприпаси. У США стверджують, що перша партія вже в Україні й говорять про майбутні поставки озброєння. 

Про це пише журналіст видання Politico Лара Селігман.

"Високопоставлений американський генерал підтверджує, що касетні боєприпаси США вже прибули в Україну", - йдеться у повідомленні.

Інформацію про отримання Україною касетних боєприпасів від США раніше в інтерв'ю CNN підтвердив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський. 

"Касетні боєприпаси можуть докорінно змінити ситуацію на полі бою. Ворог розуміє, що отримавши ці боєприпаси, ми матимемо перевагу. Росіяни думають, що ми будемо використовувати їх на всіх ділянках фронту. Це неправда. Але вони дуже стурбовані", — зазначив Тарнавський.

До того ж як повідомив директор з операцій об'єднаного штабу генерал Дуглас Сімс, Україні надійшли не лише касетні боєприпаси зі Сполучених Штатів, а й аналогічні снаряди, поставлені іншими державами. 

"Ми знаємо, що там знаходилися деякі касетні боєприпаси, передані раніше третіми країнами", - сказав він. 

Раніше, видання Washington Post писало, що найімовірніше, США передадуть Києву касетні артилерійські снаряди М864, вперше виготовлені у 1987 році. Вони мають калібр 155 мм, а отже підходять для великої кількості артилерійських установок і гаубиць різних типів, які з початку війни передані ЗСУ західними країнами. 

Касетні боєприпаси можуть передати союзникам, якщо ті будуть їх використовувати проти "чітко визначених військових цілей" і не будуть використовуватись "там, де зазвичай перебувають цивільні".

 Росіяни злякались

Американські касетні боєприпаси кращі за російські. Кожен другий снаряд ворога не підривається або підривається у стволах. Натомість американські здатні підриватися на певній висоті, розсипатися великою площею і уражати військову техніку та особовий склад противника. Це збільшить коефіцієнт винищення росіян у межах десь на 20%, заявляють військові експерти.

До того ж як пише ВВС, міністр закордонних справ росії Сергєй Лавров заявив, що в росії побоюються не лише касетних боєприпасів, а й передачі американських винищувачів F-16 росія. Їх розглядатимуть як «загрозу в ядерній сфері».

 "Лише один приклад вкрай небезпечного розвитку подій - плани США щодо передачі київському режиму винищувачів F-16. Ми проінформували ядерні держави США, Британію та Францію, що Росія не може ігнорувати здатність цих літаків нести ядерну зброю. Жодні запевнення тут не допоможуть", - заявив Лавров.

Після цього у Пентагоні заявили, що надання Україні винищувачів F-16 зараз було б невчасно. Про це розповів директор операцій об'єднаного штабу відомства Дуглас Сімс під час брифінгу .

"Умови для розміщення F-16, можливо, не ідеальні", - висловився він.

На його думку, це пов'язано, зокрема, з "великими можливостями росії".

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому нам дійсно потрібні заборонені касетні боєприпаси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.