Україна просить сенат США підтримати санкції проти «Північного потоку-2»

Читать на русском

Цей газопровід загрожує енергобезпеці України та Європи

Читать на русском
Україна просить сенат США підтримати санкції проти «Північного потоку-2»

Цей газопровід загрожує енергобезпеці України та Європи

Палата представників США включила до закону про оборонний бюджет-2022 поправку проти запуску "Північного потоку-2". Україна просить сенат США підтримати це рішення.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пост президента України Володимира Зеленського.

"Газовий шантаж Європи має припинитися назавжди. Ми вдячні палаті представників США за включення поправки, яка зупинить «Північний потік-2». Звертаємось до всіх друзів України та ЄС у сенаті США щодо підтримки такої норми й на рівні Сенату", - зазначив глава держави.

Документ має отримати схвалення сенату США та підпис президента Джо Байдена, щоб стати законом.

Внесення поправки ініціювали республіканці. Ними запроваджуються обов'язкові санкції проти оператора. Ініціатори документа вважають, що відколи адміністрація Байдена на початку цього року відмовилася ввести санкції, Росія скоротила транзит газу через Україну й зосередила війська на українському кордоні.

Зазначимо, проти будівництва газопроводу виступають Україна та низка європейських країн. Газопровід має з'єднати Німеччину та РФ через Балтійське море в обхід України. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. Водночас противники проєкту вважають, що це посилить газову залежність Європи від РФ.

Нагадаємо, Україна готова перекрити потужності газопроводу «Північний потік-2».

Крім того, ексрадник Путіна заявив, що Росія може розпочати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва «Північного потоку-2».

Також Інформатор писав, що російська компанія «Газпром» оголосила про завершення будівництва «Північного потоку-2».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.