Для передачі американських винищувачів Києву необхідно виконати низку умов, заявила міністерка Ханке Брейнс Слот
Наразі Нідерланди намагаються прискорити процес передачі Україні американських винищувачів F-16. Країна зможе їх отримати у 2024 році. Але для цього необхідно, щоб булі виконані "деякі умови".
Водночас Амстердам не береться обіцяти, що Київ отримає від нідерландського уряду більше 24 літаків. Також відомо, що європейська держава працює над відкриттям навчального центру для пілотів у Румунії. Про це в інтервʼю "24 каналу" розповіла міністерка закордонних справ Нідерландів Ханке Брейнс Слот.
"Перш за все, ми відкриваємо навчальний центр в Румунії, тому ми робимо все можливе, щоб доставити їх якомога швидше, але у нас є деякі умови, які ще мають бути виконані. І це має статися у 2024 році, і чим раніше, тим краще. Я не називаю конкретних часових рамок на цю мить, але ви можете бути впевнені, що ми робимо все можливе, щоб прискорити процес", - заявила очільниця МЗС країни.
За словами Слот, Україна має отримати від Нідерландів 24 винищувачі F-16. Наразі країна не може гарантувати, що їх буде більше.
Напередодні глава української розвідки Кирило Буданов також потішив українців новинами про F-16. За його словами, бойові літаки можуть прибути в Україну навесні. Загалом передати Україні винищувачі F-16 обіцяли Нідерланди, Данія та Бельгія.
Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат напередодні заявив, що Україна готується прийняти перші винищувачі F-16 і вже працює над адаптацією військової інфраструктури для цих літаків. Українські аеродроми та злітно-посадкові смуги мають бути оптимальними для роботи винищувачів і відповідати їхнім потребам.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Росія надсилає сигнали Заходу про свою готовність до переговорів. Цю позицію спочатку висловив у приватному інтерв'ю Путін, а пізніше підтвердили Небензя в ООН та голова МЗС Росії Лавров. Щодо цих заяв має свою думку відомий політолог Андрій Золотарьов. Чи це лише продовження традиційної риторики Росії, чи намагання привернути увагу Заходу до діалогу, чи навіть спроба створити платформу для майбутніх переговорів з можливим президентом США, який, можливо, буде представником республіканської партії? Докладніше про це розповість у відео Андрій Золотарьов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.