Зеленський: Україна цього місяця вперше випустить одразу десять САУ "Богдана"

В Україні постійно зростає частка власного виробництва озброєння, зокрема, нарощують виробництво САУ "Богдана"

САУ Богдана
У квітні Україна уперше випустить 10 САУ "Богдана"

Вже цього місяця українська промисловість вперше випустить одразу 10 самохідних артилерійських установок "Богдана". А з наступного місяця їх вироблятимуть ще більше. Постійно зростає частка нашого власного виробництва озброєння.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Він оприлюднив щоденний звіт про безпекову ситуацію в Україні.

Зокрема, президенту доповіли про надходження техніки та боєприпасів. А також про їхній розподіл по бойових та комплектування резервних бригад.

"Частка власного виробництва постійно зростає. Держава укладає з нашими підприємствами серйозні, тривалі контракти, які дають прогнозованість, можливість набирати людей і залучати інвестиції. Вже цього місяця наша промисловість уперше видає 10 САУ "Богдана", у травні й далі - ще більше", - заявив Зеленський.

Також була доповідь Головкома Олександра Сирського щодо поточної ситуації на полі бою та результатів удару по російських об’єктах у Криму. Президент наголосив, що окупанти зазнали болісних втрат. Також, за доповідями розвідок, після дій України у Чорному морі Росія переміщує кораблі, зокрема носії "Калібрів", на Каспій.

МВС доповіло Зеленському про завершення пошуково-рятувальної операції в Чернігові та ліквідацію наслідків нічного обстрілу безпілотниками. Також було важливе обговорення методів боротьби з російським пропагандистським телевізійним сигналом у прикордонних регіонах.

"Складне технічне завдання, але є власні розробки, які можуть із ним впоратися", - підсумував очільник держави.

САУ "Богдана": що відомо про озброєння

2С22 "Богдана" - це українська 155-мм самохідна артилерійська установка на колісному шасі, яка стала першою українською САУ, розробленою під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм. У 2022 році гаубиця отримала бойове хрещення у битві за острів Зміїний. У 2023 році офіційно прийнята на озброєння Збройних сил України.

Як раніше писало видання "Українська правда", самохідна артилерійська установка (САУ) "Богдана" - одна з найзагадковіших українських розробок. Створення "Богдани" тривало довгі сім років. Її конструкторів переслідували бюрократія, суди з Міноборони, банкрутства підрядників, а з 2022 року додалася війна. Значна частина потужностей розробника, Краматорського заводу важкого верстатобудування (КЗВВ), була знищена внаслідок ракетних ударів. Станом на кінець грудня минулого року виробники "Богдани" випускали шість таких гаубиць на місяць.

Уперше цю САУ показали на параді до Дня Незалежності у 2018 році, коли "Богдана" ще не стріляла. До першого контракту належало пройти десятки випробувань. "Богдана" мала б стати на озброєння у 2020 році та піти в серійне виробництво. Однак попередні вогневі випробування завершилися аж у січні 2022 року, за місяць до великого вторгнення Росії.

Найвідоміший бій "Богдани" - битва за острів Зміїний, де розробка кілька днів працювала пліч-о-пліч з французькою гаубицею Caesar. Вона допомогла відкрити морські торговельні шляхи та примусити Росію укласти "зернову угоду".

Також на початку листопада 2023 року пресслужба Командування Об'єднаних сил ЗСУ повідомила, що захисники з батареї САУ "Богдана" уразили російських загарбників, які обстрілювали прикордоння в Чернігівській та Сумській областях. Українські артилеристи застосували тактику кочівного вогневого засобу. Попри перезаряджання вручну, на виконання вогневого завдання було потрібно до 7-8 хвилин, а результат роботи, за даними української розвідки, уражений БТР, автомобільна техніка, склад боєприпасів, міномети, установки "Град" та військові РФ.

За словами розробників, загалом у виробництво "Богдани" залучено 25 підприємств та 400 людей. Деякі критичні компоненти виробляють на власних майданчиках за кордоном. Зараз "Богдану" запустили в масове виробництво та "обстріляли" в справжніх боях. Це зробить розробку більш популярною на світовому ринку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube