За словами Фрідріха Мерца, Німеччина дуже мало зробила для допомоги Києву, оскільки велика війна триває вже майже понад 2,5 роки
Кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц заявив, що Україна не зможе перемогти Росію у воєнному плані. Втім, за його словами, найкращим сценарієм буде повернення для України контролю над всіма своїми територіями, які окупував Кремль. А Німеччина, як він додав, має допомагати Києву у цьому.
Про це він заявив в інтерв’ю виданню Bild. За його словами, Німеччина занадто мало зробила для перемоги України у війні.
“Україна ніколи не зможе перемогти Росію (у воєнному плані, – ред.), проте це ніколи й не було метою. Для мене перемога означає, що вона має повернути суверенітет над своєю територією. І Росія має припинити нападати на цю країну. Ми повинні зробити все можливе, щоб Росія побачила безперспективність продовження війни із застосуванням військової сили. І ми ще дуже далекі від цього”, – зауважив Мерц.
За оцінкою політика з опозиційного блоку ХДС/ХСС, після двох з половиною років великої війни в Україні результат виявився “досить жахливим і дуже протверезним”. Він наголосив, що німці “занадто пізно почали діяти та зробили занадто мало”.
Лідер найбільшої опозиційної партії Бундестагу ХДС/ХСС Фрідріх Мерц у липні 2024 тиснув на німецький уряд з вимогою почати передавати Україні бойові літаки. За його словами, вже багато країн Європейського Союзу передають Україні бойові літаки. Немає жодних причин для того, щоб до них не доєдналася Німеччина. Мерц підкреслив, що німецький народ не може залишитися осторонь такої ініціативи.
Раніше ж він не був настільки радикальним. Наприклад, напередодні російського вторгнення Мерц вимагав, щоб Росію у разі чого не відключали від платіжної системи SWIFT, оскільки Німеччині таке не принесе користі. РФ повністю від SWIFT, до речі, так і не відключили.
Під відключення потрапили лише Банк Відкриття, Новікомбанк, Промзв'язокбанк, Банк Росія, Радкомбанк, ВЕБ та ВТБ. Посли ЄС вирішили не запроваджувати обмеження щодо найбільшого банку країни Сбєрбанку, який частково належить російському газовому гіганту “Газпром”. Газпромбанк також не потрапив під санкції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.