У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Мова йде про те, аби почати процес вступу України в НАТО
Заступник голови Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Володимир Зеленський може не поїхати на саміт НАТО. Це станеться у випадку, якщо члени Альянсу не запросять Україну до нього. Звичайно, це стосується саме початкового етапу процесу – під час війни ми не розраховуємо на повноцінний вступ.
Про це Жовква заявив в інтерв’ю для Reuters. За його словами, президент України відмовиться відвідувати саміт НАТО у Вільнюсі, якщо там не буде конкретних рішень. Мова йде про те, аби почати процес вступу України в Альянс. Конкретно – отримати пряме офіційне запрошення.
“Якщо на Вільнюському саміті не буде результату, у нього[Зеленського - Ред.] немає причин і часу їхати”, – заявив Жовква.
Він прямо додав, що Україна розраховує отримати офіційне запрошення до Альянсу. Це дозволить розпочати процес вступу до НАТО. Звичайно, мова йде тільки про початкові етапи. Поки триває війна, Альянс не стане приймати нас. Проте варто також дати гарантії, що потім про нас не забудуть.
“Президент не поїде... на саміт, якщо лідери будуть схильні до дефіциту мужності чи проявлять його в той час, як Україна з усією своєю мужністю, волею, силою і високим моральним духом бореться з російською агресією”, - додав Жовква.
Саміт пройде 11-12 липня. Генсек НАТО Єнс Столтенберг раніше вже повідомляв, що на ньому планується ухвалити новатити новий пакет довготривалої допомоги Україні. Проте 19 червня він також заявляв, що саме запрошувати Україну на саміті не планують.
Уся проблема в тому, що на саміті НАТО в 2008 році нам уже обіцяли членство в Альянсі. Проте, з того часу нам так і не надали План дій щодо членства. Наразі повторити таку помилку Україна не хоче, тому просить гарантій у вигляду офіційного запрошення та надання Плану. Водночас, Британія та Литва взагалі пропонують відмовитися від Плану дій, аби пришвидшити наше приєднання.
Раніше Інформатор розповідав, що очікує Україну на саміті НАТО у Вільнюсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.