Україна не буде відмовлятися від співпраці з МВФ, але хоче змінити формат роботи, - Мінфін

Читать на русском

МВФ як і раніше важливий для України як інституційний кредитор

Читать на русском

МВФ як і раніше важливий для України як інституційний кредитор

Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом, але не планує відмовлятися від роботи з ним. МВФ важливий для України як інституційний кредитор.

Як передає Інформатор,про це в інтерв'ю виданню Der Standard повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, Україна потребує «хороших новин» від МВФ для продовження співпраці з іншими кредиторами.

«МВФ важливий як інституційний кредитор, а не через суми грошей, які він надає. Ми все ще залежимо від хороших новин від МВФ у 2021 році, щоб продовжувати співпрацювати з ЄС і Світовим банком і позичати гроші на ринку капіталу за прийнятними процентними ставками. Але ми хочемо змінити формат співпраці», - заявив Марченко.

Він додав, що українська влада планує, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або тільки надавав технічну допомогу.

«На поточний момент МВФ надає гроші безпосередньо в бюджет для фінансування дефіциту. Ми хочемо, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або тільки надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні в разі надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, щоб ми могли позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежними щодо своїх запозичень», - пояснив Марченко.

Нагадаємо, 11 січня, місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by відновила роботу.

Відзначимо, реалізація програми stand- by допоможе зберегти макроекономічну стабільність,необхідну для відновлення української економіки.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.