Україна має розпочати виробництво власної ядерної зброї, якщо Захід не дає гарантій безпеки - Рибачук

Ядерну програму запустять, якщо Україна не стане членом НАТО, а західні партнери не виконають своїх обов'язків

Виробництво ядерної зброї
Україна може запустити власну ядерну програму

Україна може розгорнути власну ядерну програму і розпочати виробництво ядерних ракет великого радіуса дії. Так може статися за кількох умов. Приміром, якщо західні партнери не виконають своїх обов'язків перед Києвом, зокрема й щодо вступу України до НАТО, або ж у США до влади прийде президент, який схилятиме Київ до здачі РФ українських територій. 

Про те, що українці потенційно можуть налагодити власне виробництво ядерної зброї заявив колишній віцепрем'єр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук. В інтерв'ю виданню "Еспресо" він наголосив, що Київ має бути впевненим у своїй спроможності захистити українські землі від росіян, без огляду на "віяння у США". Відтак, одним зі способів, як це можна зробити, Рибачук називає українську ядерну програму. 

У ході інтерв'ю Рибачук згадав статтю одного із західних експертів і погодився з твердженнями про те, що Україна має всі технологічні та людські ресурси, а також уран, необхідний для створення такого ґатунку зброї. Рибачук додав, що Київ не може залежати від "віянь у США" й влади, яка прийде цього року, тому слід приймати стратегічні рішення. 

"Україна має налагодити випуск власних точних ракет великого радіуса дії, щоб не залежати від "віянь" США, які не можуть вирішити з дозволами Україні щодо застосування їхніх ракет",  – пояснив Рибачук.

Він також навів приклад Ізраїлю у питанні виробництва ядерної зброї. Єрусалим неодноразово заявляв, що не має ядерних боєголовок, але якщо вони будуть потрібні  - то ракети будуть напоготові. 

"Скоріше за все, ми можемо технічно і реально розпочати виробництво власної ядерної зброї, чимось нагадуючи Ізраїль – який сказав, що в Ізраїлю ядерної зброї немає, але якщо треба буде, то ми завдамо відповідний ядерний удар по агресорах", – заявив Рибачук.

Як відомо, після розпаду СРСР, Україна мала третій у світі ядерний арсенал, але втратила статус ядерної держави. Це сталося 2 червня 1996 року.

Ризик ядерного удару по Україні був

Глава ЦРУ Вільям Бернс нещодавно повідомив, що ризик ядерного удару по Україні існував. Це могло статися восени 2022 року. Тоді Бернс навіть зустрічався з російськими представниками, зокрема з директором СЗР Сергієм Наришкіним, пояснюючи якими будуть наслідки таких дій для Москви. Після зустрічі у США офіційно оприлюднили застереження для РФ щодо ризиків і наслідків ядерного удару. Водночас Бернс каже, що російський президент Володимир Путін не вдарить ядерними ракетами, але у задоволенні всіх полякати ними собі не відмовить. 

Також Путін постійно підійматиме градус ядерного шантажу. Нещодавно він заявив про доцільність нарощування ядерних ракет малого та середнього радіуса дії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube