Україна контратакує: динаміка фронту та перспективи наступу РФ

Наступ росіян на деяких ділянках фронту сповільнився, дозволивши ЗСУ мати наступальні дії з певним тактичним успіхом

Контратаки ЗСУ
ЗСУ проводять тактичні контратаки на певних ділянках фронту

Наступальні дії російських військ сповільнюються, а українські сили активно шукають слабкі місця в обороні ворога. Це допомагає ЗСУ покращити власні позиції на критичних ділянках. Якою є ситуація на передовій та які можуть бути подальші дії України, зокрема щодо Курської області, - розповіла військово-політична оглядачка РБК-України Уляна Безпалько.

Оборонці України почали проводити локальні контратаки на важливих ділянках фронту, що призвело до певних тактичних успіхів. Це створило додаткові перешкоди для планів Москви, хоча загальна ситуація залишається складною, а перспективи кардинального зламу подій поки що не проглядаються. Вперше з літа минулого року помітно знизилася швидкість просування російських військ. На Лиманському напрямку значних змін за останні тижні не відбулося, натомість жорсткі бої тривають у Покровському, Торецькому, Куп'янському та Курахівському районах, а також у Курській області.

Куп'янський, Торецький та Курахівський напрямки

Найбільшу загрозу становить не лише просування окупантів у районі річки Оскіл, але й їхнє закріплення на правому березі поблизу Дворічної. Це може призвести до розширення російського плацдарму та покращення їхньої логістики. Якщо ворог зможе утримати контроль над цими територіями, ситуація навколо Куп'янська значно ускладниться.

У Торецьку тривають бої, незважаючи на заяви росіян про повне захоплення міста. Українські військові зберігають контроль над кількома ключовими позиціями, включаючи шахту "Торецька" та терикони на заході. Присутність українських сил стримує подальше просування ворога в напрямку Костянтинівки.

На Курахівському напрямку ситуація залишається напруженою — росіяни намагаються ліквідувати український плацдарм у районі Дачного та Костянтинополя. Ворог поступово стискає його з трьох боків, проте українські підрозділи ведуть ар'єргардні бої, сповільнюючи просування окупантів. Це не дозволяє ворогу перекинути сили для захоплення Покровська, що залишається їхньою головною метою.

Карта DeepState
Карта DeepState

Покровськ: запеклі бої та українські контратаки

На Покровському напрямку кількість атак росіян знизилася, хоча вони все ще намагаються розширити зону контролю біля дороги Т0504 (Костянтинівка — Покровськ). Проте їхні спроби поки що не принесли успіху.

Українські сили продовжують чинити опір. Зокрема, 425-й окремий штурмовий полк "Скала" відбив більшу частину Піщаного, а підрозділи 68-ї окремої єгерської бригади провели успішну контратаку біля Даченського. Також відновлено втрачені позиції поблизу Водяного Другого.

Хоча поки що це не можна назвати повноцінним контрнаступом, такі дії дають змогу пригальмувати наступ противника та виграти час для подальшого укріплення оборони.

Карта DeepState
Карта DeepState

Контратаки в Курській області

Через пів року після початку курської операції українські сили активізували контрнаступальні дії. 6 лютого вони провели штурм на південному сході від Суджі, звільнивши кілька сіл, зокрема Колмаків та Черкаську Конопельку. Загальна площа відвойованих територій склала понад 10 квадратних кілометрів. Просування в напрямку Уланок на 5 км стало найбільшим успіхом Сил оборони в цьому регіоні.

Незважаючи на спроби противника зупинити наступ, українським підрозділам вдалося закріпитися на відвойованих позиціях, що відкриває перспективи для подальших дій. Найімовірніше, метою операції є ліквідація російського укріпленого району поблизу Уланок і Плехово.

Однак серйозною загрозою залишаються дрони на оптоволокні, які неможливо подавити засобами радіоелектронної боротьби. Саме їхнім застосуванням окупанти змогли загальмувати український прорив.

У відповідь на дії українських військ ворог активізував атаки на північному заході від Суджі, використовуючи залучених до бойових дій солдат КНДР. Проте наразі ЗСУ продовжують чинити опір, і ситуація на цьому напрямку залишається напруженою.

Район штурмових дій Сил оборони у Курській області. Карта: DeepState)
Район штурмових дій Сил оборони у Курській області. Карта: DeepState

Ситуація у Торецьку

Російські пропагандистські Z-пабліки і Міноборони країни-агресорки 7 лютого повідомили про повну окупацію Торецька, але у ЗСУ цю інформацію спростували. За словами військового журналіста Богдана Мірошнікова, у росіян в Торецьку великі втрати у райони шахти "Торецької". На цьому напрямку працюють бійці ОШБ "Лють". Воєнні дії тривають. 

Як писала французька газета Le Figaro, темпи просування російських військ в Україні сповільнилися. Окупанти захопили 331 квадратний кілометр у січні проти 416 кв.км у грудні та навіть 714 кв.км у листопаді 2024 року. Протягом останніх тижнів українські військові розпочали локалізовані контратаки по всій лінії фронту. ЗСУ активізували дії в районі Курська, Торецька та Покровська, намагаючись перехопити ініціативу та зміцнити свої позиції напередодні можливих переговорів. В результаті Україна повернула контроль над низкою населених пунктів та зупинила російський наступ на Покровському напрямку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube