Le Figaro: ЗСУ розпочали контратаки по всій лінії фронту

Останніми днями українська армія намагалася повернути ініціативу на Курщині, а також поблизу Торецька та Покровська

контрнаступ ЗСУ
Локальні контратаки ЗСУ не змінюють загальної ситуації на фронті

Протягом останніх тижнів українські військові розпочали локалізовані контратаки по всій лінії фронту. ЗСУ активізували дії в районі Курська, Торецька та Покровська, намагаючись перехопити ініціативу та зміцнити свої позиції напередодні можливих переговорів. В результаті Україна повернула контроль над низкою населених пунктів та зупинила російський наступ на Покровському напрямку.

Про це пише французька газета Le Figaro. Видання зазначає, що темпи просування російських військ в Україні сповільнилися. Окупанти захопили 331 квадратний кілометр у січні проти 416 кв.км у грудні та навіть 714 кв.км у листопаді 2024 року.

"Безумовно, Росія продовжує наступ на Донбасі", - йдеться в статті.

Втім останніми тижнями українські військові розпочали локалізовані контратаки по всій лінії фронту. Особливо це стосується російської Курської області, наголошує Le Figaro. Там в січні українці здійснили першу контратаку, а в останні дні місяця - другу, просунувшись на кілька десятків квадратних кілометрів на південь від невеликого міста Суджа, до передмість якого наблизилися росіяни, небезпечно загрожуючи флангам українських сил.

"Звісно, українське просування не є вражаючим, проте захоплення двох, а можливо, й трьох невеликих сіл - Колмакова, Черкаської Конопельки та, ймовірно, Фанасеєвки - полегшує становище українців у Курському виступі, який є "вирішальною ланкою" у перспективі майбутніх мирних переговорів із росіянами та американцями. Президент Володимир Зеленський сподівається використати це як важіль впливу", - пише газета.

У разі, хоча й малоймовірного, завершення конфлікту в найближчі місяці, українці намагаються максимально покращити свої позиції. Мета - виграти час, створюючи для росіян тактичні дилеми, щоб вони змушені були розосередити свої зусилля і не могли проводити атаки у зручному для них темпі, - заявило французьке військове джерело для Le Figaro. Ця стратегія застосовується не лише на російській Курщині.

Так, українські сили в останні десять днів, тобто з початку лютого, активізували контратаки на півночі Торецька. Їхня мета - не допустити, щоб росіяни оголосили про "захоплення" міста, пише Le Figaro. Міністерство оборони РФ все ж зробило таку заяву минулої п’ятниці, 7 лютого. Однак серйозні сумніви щодо повного контролю над містом залишаються.

"Ми все ще тут... Вони не окупували його повністю", - заявив того ж дня в телефонній розмові з AFP пресофіцер 28-ї бригади, який перебував на околицях Торецька.

Український проєкт DeepState також вказує, що деякі райони міста досі не повністю під контролем росіян. До того ж у суботу, 8 лютого, на околицях Торецька, український солдат зумів збити російський штурмовик Су-25.

"Однак найцікавіший розвиток подій відбувається за 50 км на південний захід від Торецька, у напрямку Покровська - ще одного шахтарського міста, яке поступово оточують росіяни. Продовжуючи просування на захід, вони вже обійшли висоту над містом і перебувають лише за 3 км від нього з південного боку", - йдеться в статті.

Окрім того, що Покровськ є важливим центром вугільної промисловості України, він також є ключовим логістичним вузлом у центрі Донбасу, що відіграє вирішальну роль у системі оборони України. Російські війська взяли під контроль дві дороги, що ведуть до цього хабу, а ще одна перебуває під вогневим контролем. Проте останні десять днів російський наступ у цьому напрямку зупинився.

Українці здійснили кілька контратак, повернувши контроль над трьома селами - Успенівкою, Котлиним і Піщаним. У Піщаному ЗСУ навіть зуміли, принаймні тимчасово, повернути шахту №3, яку росіяни захопили в середині грудня 2024. Перед відступом українські сили підірвали цю шахту.

Le Figaro наголошує, що на цьому етапі локальні контратаки ЗСУ не змінюють загальної ситуації на фронті, де росіяни, зберігаючи ініціативу, продовжують просуватися приблизно на десять квадратних кілометрів щодня. Цієї неділі вони заявили про взяття села Оріхово-Василівка поблизу Часового Яру - міста, де останніми тижнями триває вирішальна битва, що наразі складається на користь Москви. Далі на південь у Донецькій області російські сили також просуваються в Андріївці, створюючи загрозу оточення українських підрозділів, що може перетворитися на новий "котел" у районі Дачного вздовж річки Вовчої.

"В межах війни на виснаження, якою став цей конфлікт, з огляду на ступінь виснаження України, ці контратаки не можуть бути довготривалою стратегією. Попри це, у короткостроковій перспективі вони дають Києву надзвичайно важливий перепочинок та посилюють його позиції в разі можливих мирних переговорів", - аналізує військове джерело.

Ситуація на фронті станом на 10 лютого 2025 року

Як повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, протягом минулої доби, 9 лютого, зафіксовано 99 бойових зіткнень на фронті. На Харківському напрямку наші війська відбили три атаки ворога в районах Вовчанська та Фиголівки. На Куп’янському напрямку минулої доби відбулося сім атак окупантів.

На Лиманському напрямку ворог атакував десять разів. На Краматорському напрямку зафіксовано два боєзіткнення в районі Часового Яру.

На Торецькому напрямку ворог здійснив 13 атак неподалік населених пунктів Торецьк, Кримське та Щербинівка. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 33 штурми агресора в районах населених пунктів Зелене Поле, Водяне Друге, Єлизаветівка, Промінь, Піщане, Удачне, Новоолександрівка, Андріївка та Дачне. На Курщині підрозділи Сил оборони України 9 лютого відбили 18 атак російських загарбників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube