Жданов роз'яснив, коли припиняться атаки дронів

Ворог активізував використання дронів-камікадзе

Жданов роз'яснив, коли припиняться атаки дронів

Військовий експерт Олег Жданов заявив, що ситуація з дронами-камікадзе заходить у глухий кут. Росіяни атакують ними по мирних містах України, бо вони можуть долати системи протиракетної та протиповітряної оборони. Нашим військовим потрібно навчитися їх збивати, коли коефіцієнт враження цих ворожих цілей перевищить 50 %, загарбники припинять їх використовувати. 

Про це Жданов розповів під час телемарафону. За його словами, іранські дрони-камікадзе російські військові використовують, щоб тримати українців у напрузі. 

"Ситуація з дронами-камікадзе заходить у глухий кут. Якщо раніше за даними розвідки, вони отримали близько 300 дронів, то сьогодні цифри інші, збільшені у більшу сторону. Говорять що до тисячі, а президент України Володимир Зеленський сказав, що росія хоче укласти контракт на дві з половиною тисячі дронів. Наша система ППО закрила небо від літаків, згадайте березень місяць, коли російські літаки прилітали і бомбили навіть Київ я не говорю про інші міста України. Сьогодні вони не залітають у наш простір, воно для них закрите. Тому що, ми гарантовано збиваємо. Були ракети, які ми теж навчились збивати, доволі непоганий коефіцієнт, а зараз нас посилюють протиракетною обороною. Тож російська федерація вдарилась у дрони-камікадзе, які можуть долати цю систему", - сказав Жданов.

Він вважає, що потрібно звикати боротися з дронами. На думку Жданова, це черговий виклик в ході війни. 

"У російських генералів ситуація патова. путін вимагає від них воєнних перемог. А вони розуміють, що сьогодні на фронті  їх забезпечити не можна. Відповідно вони застосовують будь-які засоби, щоб створити хаос та паніку у населення. І мабуть, десь у глибині душі сподіваються, що відсоток панічних настроїв має зростати. Сьогодні ми всі прокинулися від сирен, вибухів та атак "Shahed-136". Але люди вже треновані. Хоч би як цинічно це не було, вони вже знають, де укриття, куди бігти, де тривожна валіза. Але цього не розуміють у російській федерації. І сподіваються, що відсоток панікерів зростатиме, і тому, як я розумію, такі атаки продовжуватимуться. У військових це називається ведення неспокійного вогню. Вони намагаються тримати нас у напрузі. Коли наш коефіцієнт враження дронів перевищить 50 %, вони припинять їх використування", - прокоментував Жданов.

Що відомо про дрон-камікадзе "Shahed-136"

Рашисти почали активно використовувати дрони-камікадзе іранського виробництва Shahed-136 для ударів по великих містах України. За даними Defence Express, характерною візуальною особливістю Shahed-136 у повітрі є його характерне трикутне крило, розмах якого менший за довжину. Водночас розвідувальні дрони з аеродинамічною схемою літаюче крило мають значно більші крила у співвідношенні до довжини фюзеляжу. Він не оснащений камерами й найбільш вірогідним засобом наведення для нього є супутникова навігація. Тобто він може атакувати лише заздалегідь розвідані стаціонарні цілі. Інструкція, що робити якщо ворог атакує БПЛА:

  • Чуєте звук двигуна поруч — негайно прямуйте до укриття та залишайтесь там, поки не мине небезпека.
  • Обирайте місця подалі від військових та стратегічних об’єктів, адміністративних установ.
  • Коли нема змоги дістатись укриття, дотримуйтесь правила "двох стін".
  • Найкраще під час можливої атаки — перебувати в спеціально облаштованому сховищі. Якщо такого поблизу нема, ховайтесь у підвалах чи цокольних поверхах будинків, підземних паркінгах та переходах.
  • Якщо ви потрапили під обстріл на вулиці, знайдіть будь-який виступ, заглиблення в землі або канаву. Укриттям на вулиці також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки.
  • Лягайте на землю та закрийте голову руками. Ляжте в позу ембріона, розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками, та відкрийте рот.
  • Якщо знайшли приміщення, обирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряда. Залишайтеся в укритті мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.
  • Не залишайтесь в транспорті під час обстрілу. Вийдіть та відбіжіть подалі від дороги. І там знайдіть можливе укриття.
  • Ховатися в під’їздах, під арками, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій також небезпечно. Намагайтеся не ховатися за автомобілями або кіосками: вони часто стають мішенями.

Нагадаємо, окупанти атакували дронами-камікадзе Ладижинську ТЕС. Крім цього, росія перекидає на територію білорусі іранські дрони-камікадзе.

Також Інформатор писав, скільки у росії іранських дронів-камікадзе

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube