Україна готується до нового навчального року: можливе повернення дистанційки та уроки з 10 ранку зимою

Заклади вищої освіти можуть розпочати навчальний рік ще влітку, а школярам взимку зроблять початок уроків пізніше

Навчання
В МОН розглядають варіант повернення змішаного формату навчання

Школи та заклади вищої освіти вже готуються до нового навчального року. Наразі в МОН розглядають запуск навчального року у вишах в теплий сезон. В школах зміна полягає в тому, щоб початок занять був з 10 ранку, також можуть повернути варіант змішаного формату навчання.

Про це заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час Години запитань до уряду у Верховній Раді України 21 червня. За його словами, планується запровадити ряд організаційних заходів для проведення навчального процесу. Зокрема Лісовий не скасовує варіант повернення змішаного формату навчання в школах.

"Зокрема, онлайнового навчання в якихось пікових складних періодах", - наголосив міністр освіти.

Лісовий зауважив: наразі існує два підходи до подальшого проведення освітнього процесу. Зокрема заклади вищої освіти можуть скористатись тим, що почнуть навчальний рік ще в теплий сезон та зроблять зимові канікули довшими.

"Ми працюємо з графіками навчання. Сьогодні заклади вищої освіти, профтехосвіти мають розпочати навчальний рік раніше - в теплий сезон. Повинні зробити більші канікули зимові і завершити навчальний рік пізніше", - каже очільник МОН.

Щодо ситуації зі школами, то навчальний рік не планують розпочинати раніше. Проте в зимовий період можуть зміщувати сам початок занять, наприклад, ближче до 10 ранку.

"Ми будемо працювати з розкладами занять, зміщуючи, там де це можливо, де немає позмінного навчання, початок занять в школі на 10 годину. Зараз працюємо над цими рекомендаціями", - сказав Лісовий.

Міністр освіти також наголосив на важливості розв'язання питань технічного забезпечення закладів освіти. Зокрема тих, що стосуються електрогенерації.

"Ці питання мають вирішувати органи місцевого самоврядування. У нас близько 30% закладів освіти забезпечені генерацією, але вона різна. Є доволі потужна, яка дозволяє закладу освіти працювати загалом, а є слабкі, коли може працювати лише пункт незламності, який розміщений в закладі освіти", - пояснив Лісовий.

В Україні обмежать кількість учнів перших класів з 1 вересня

Міністерство освіти і науки України повідомило, що з 1 вересня максимальна наповнюваність початкових класів державних і комунальних закладів загальної середньої освіти може становити не більше 24 учнів. У 2024/2025 навчальному році ця норма поширюється на всі перші класи, які навчатимуться в очному або змішаному (чергування очного й дистанційного навчання з певною періодичністю) форматах. Для решти класів максимальна наповнюваність залишається 30 учнів.

У МОН пояснили, що ця норма закону покликана полегшити взаємодію вчителів і учнів та зробити освітній процес ефективним через зменшення кількості дітей у класі. Педагоги зможуть приділити більше уваги кожному учню/учениці та вибудувати ліпший звʼязок з ними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube