Нові школи-укриття забезпечать навчання для тисячі дітей у дві зміни
У Запоріжжі стартувало будівництво першої в місті підземної школи, яка стане частиною місцевого "Січового колегіуму". Загалом у регіоні планують звести 10 таких закладів до кінця року. П’ять із них – в обласному центрі.
Про це повідомили в Запорізькій обласній державній адміністрації. Будівництво підземного навчального закладу, розрахованого на 500 осіб (460 дітей та 40 вчителів і персоналу), розпочалося півтора тижні тому. Підземна школа стане шостою укріпленою будівлею закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) в області, де зможуть навчатися школярі. За умови організації навчання у дві зміни, школа зможе приймати до тисячі дітей.
Головний інженер проекту, Максим Гайдай, розповів про деталі спорудження. Зараз будівельники риють котлован, доходять до відмітки 6,5 метрів під рівнем землі. Далі зроблять підбетонку, гідроізоляцію, після цього буде заливатися нижня плита.
Голова Запорізької ОДА, Іван Федоров, зазначив, що під час будівництва особливу увагу приділятимуть не лише безпеці конструкції, а й інтерактивності та дизайну, що надихатиме, щоб школярі охоче відвідували школу.
У Запорізькій ОДА сподіваються, що будівництво завершиться в найкоротші терміни, і підземна школа при "Січовому колегіумі" буде готова прийняти учнів вже наступного навчального року. Місцева влада планує у 2024-2025 роках створити умови для офлайн-навчання 50 тисяч учнів.
Нагадаємо, на початку квітня у Харкові завершили будівництво першої в Україні підземної школи, яку зможуть відвідувати 900 дітей. Вона розташована на станції Харківського метрополітену "Університет".
Очільник Харкова Ігор Терехов з гордістю зазначав, що такий досвід створення "метрошколи" для дітей є унікальним не тільки для України, але й для всього світу. Дітей відвозитимуть на уроки спеціально виділені шкільні автобуси. У міськраді розробили під це аж 34 маршрути.
В метро для школярів буде організоване харчування - все за рахунок бюджету міста. Також на станціях працюватимуть психологи та медики, які зможуть оперативно надати дітям необхідну допомогу, якщо комусь стане зле або тривожно. Перерви також проходитимуть у метро. Головний пріоритет для Харкова - безпека дітей, кажуть представники влади. Тож бавитися на вулицю малечу не випускатимуть. Мер зазначив, що у ДСНС схвалили навчання в метро та надали усі відповідні дозволи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.