Україна дала Червоному Хресту три дні для направлення місії до колонії в Оленівці, де утримують військовополонених

Саме в Оленівці наприкінці липня внаслідок терористичного обстрілу окупантів було вбито понад 50 захисників України

Україна дала Червоному Хресту три дні для направлення місії до колонії в Оленівці, де утримують військовополонених

Україна поставила безальтернативну вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Найближчими днями вони мають направити свою місію до колонії в Оленівці, де утримують українських військовополонених. Вона розташована на тимчасово окупованій території Донецької області.

Про це під час зустрічі у форматі відеозв’язку з представниками МКЧХ та інших міжнародних організацій заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Саме в Оленівці наприкінці липня внаслідок терористичного обстрілу окупантів було вбито понад 50 захисників України.

Єрмак наголосив, що надзвичайно важливим є питання щодо того, у яких умовах утримують українських полонених. Він зауважив, що не розуміє,  чому до Оленівки досі не прибула місія Червоного Хреста. За його словами, часу на очікування немає, оскільки йдеться про людські життя.

"Тому закликаю, щоб не пізніше ніж за три дні місія Червоного Хреста з представниками міжнародних медіа приїхала до України, навіть якщо до цього терміну не отримаєте підтвердження з боку росії. А ми впевнені, що росія не зацікавлена в тому, щоб правда була відома. Ми закликаємо надіслати місію, яка перебуватиме на лінії фронту, поки росія не видасть ці дозволи", - зазначив Єрмак.

Він закликав до 17 жовтня розв’язати це питання й відправити місію МКЧХ. Керівник Офісу Президента запевнив, що Україна зі свого боку всіляко сприятиме цій місії.

"Ми готові до цього долучитися. Наші шановні партнери – представники країн, які сьогодні з нами, впевнений, теж готові допомогти, щоб провідні канали, інші засоби масової інформації прибули. Як це відбувається, наприклад, коли приїжджає місія МАГАТЕ", - сказав Єрмак.

В іншому разі Україна застосовуватиме всі можливі інформаційні й дипломатичні засоби для зрушення цього питання з місця. За його словами, Україна разом з партнерами зможе знайти варіант, як сформувати експертну групу, і людей, котрі будуть готові виконати ту місію, яку має виконати Червоний Хрест.

"Але ми більше не будемо чекати. Кожна година, кожен день – це життя наших людей. І війна – це іспит для кожної людини, зокрема іспит для міжнародних організацій. Якщо є бажання, то завжди знаходиться спосіб його реалізувати", – резюмував Єрмак.

Як зазначається на сторінці Міжнародного Комітету Червоного Хреста, враховуючи ситуацію з безпекою на території України команди тимчасово призупинили пересування країною та продовжили роботу з укриттів. Гуманітарна допомога МКЧХ поновиться у повному обсязі, як тільки дозволить ситуація з безпекою. Вони відстежують гуманітарні потреби, щоб надавати допомогу в міру потреби.

Що цьому передувало 

13 жовтня під час участі у пленарному засіданні осінньої сесії ПАРЄ президент України Володимир Зеленський жорстко розкритикував Червоний Хрест через ситуацію з полоненими. Він заявив, що за вісім років війни МКЧХ ніяк не може отримати доступ до полонених. На його думку, представники організації докладають мало зусиль. Бранці, які знаходяться на тимчасово окупованих частинах Донбасу, зазнають тортур. Глава держави висловив переконання, що МКЧХ має активніше тиснути на російську владу, зокрема і в публічному просторі. Це необхідно, щоб отримати доступ до всіх бранців.

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.

Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube