Міністр закордонних справ Андрій Сибіга після зустрічі з Каєю Каллас заявив, що Україна розраховує на жорсткі санкції ЄС, які обмежать доходи Кремля. Однак ухвалення 18-го пакета наразі гальмують Угорщина та Словаччина
Київ очікує, що 18-й пакет санкцій ЄС посилить економічний тиск на Росію. Проте затвердження обмежень заблокували Будапешт і Братислава, наполягаючи на обговоренні нафтової політики на саміті Євроради. Після переговорів з головою дипломатії Євросоюзу Каєю Каллас голова МЗС України Андрій Сибіга повідомив, що Київ сподівається на ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. Україна вважає, що нові обмеження повинні бити по найболючішому - здатності Кремля фінансувати війну.
Сибіга наголосив, що санкційний тиск має бути спрямований на джерела прибутку країни-агресора:
"Маємо концентрувати зусилля на джерелах, які поповнюють російський військовий бюджет".
За словами посадовця, йдеться про обмеження, які можуть істотно вплинути на воєнно-промисловий комплекс РФ. Зокрема через скорочення доходів від енергоресурсів:
"Маємо зменшити можливості РФ обходити санкції, унеможливити постачання компонентів для виробництва зброї".
Також Сибіга повідомив, що обговорив необхідність просування процесу вступу України до ЄС. Він наголосив, що Україна виконала всі вимоги для відкриття першого переговорного кластера, і що блокування цього процесу однією країною є неприйнятним.
"Я ціную рішучу підтримку ЄС, особливо в оборонній сфері, і дякую Каї за її особисте лідерство", - наголосив він.
Попри ці наміри, процес узгодження чергового санкційного пакета наразі заблокований через позицію деяких держав-членів ЄС. Зокрема, Угорщина та Словаччина наполягають на тому, щоб обговорення змін до енергетичної політики відбулося окремо - на рівні Європейської ради.
Нагадаємо, що новий пакет євросанкцій передбачає зниження стелі цін на російської нафті і заборону на використання газопроводів Північний потік. Голова європейської дипломатії Кая Каллас висловила чітку підтримку посиленню санкцій проти Росії, зокрема в частині боротьби з їх обходом через треті країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.