Угорщина вийде з Міжнародного кримінального суду, щоб не затримувати Путіна та Нетаньягу

Угорщина може офіційно вийти з Міжнародного кримінального суду, якщо парламент підтримає ініціативу уряду

Віктор Орбан і Володимир Путін
Угорщина кидає виклик Гаазькому трибуналу. Фото: Getty Images

Міністр юстиції Угорщини Бенце Тужон заявив про намір країни розірвати зв’язки з МКС. Це стало відомо після зустрічі дипломатів, яка відбулася минулого тижня в Міністерстві закордонних справ і торгівлі Угорщини. Для формального виходу уряд має подати відповідну ініціативу до Національних зборів.

За даними угорської редакції Free Europe, якщо депутати підтримають цю ініціативу, Кабмін офіційно запустить процедуру відкликання. Завершення процесу може тривати близько року.

Дискусії про розрив з МКС почалися в Будапешті ще після інавгурації Дональда Трампа як президента США. Угорщина вичікувала його дій щодо суду, і коли Трамп оголосив про санкції через ордер на арешт ізраїльського прем’єра Біньяміна Нетаньягу, це сприйняли як «зелене світло» для власного рішення.

Сьогодні, 2 квітня, Нетаньягу має відвідати Угорщину, попри виданий Гаазьким судом ордер на його арешт за воєнні злочини у секторі Гази, пише AFP. Нагадаємо, що Будапешт ратифікував Римський статут, однак не адаптував своє законодавство для виконання його норм. Це дає підстави уряду офіційно ігнорувати рішення МКС, зокрема щодо ізраїльського прем’єра.

Що відомо про санкції Трампа проти МКС

Раніше Дональд Трамп підписав указ про санкції проти МКС, звинувативши його у політичному переслідуванні США, Ізраїлю та їхніх союзників. Згодом ці обмеження поширилися і на головного прокурора Каріма Хана, який видав ордер на арешт Володимира Путіна.

Міжнародний кримінальний суд є єдиною інстанцією, що має юрисдикцію притягати до відповідальності глав держав за найтяжчі злочини. Намір Угорщини вийти зі складу МКС варто розглядати у ширшому контексті її конфлікту з ЄС та НАТО, який загострився на тлі повернення Трампа у велику політику. Окрім цього, керівний орган Міжнародного кримінального суду (МКС), який розташований в Гаазі, розпочне зовнішнє розслідування проти Хана за звинуваченням у ймовірних сексуальних домаганнях. Хан заперечує будь-які неправомірні порушення зі свого боку.

Тим часом уряд Угорщини запустив кампанію, що має налаштувати угорців проти євроінтеграції України. Під виглядом опитування громадянам розсилають матеріали з маніпулятивними тезами про нібито економічні та соціальні ризики членства Києва в ЄС. Новий уряд Німеччини на чолі з Фрідріхом Мерцем планує посилити тиск на країни, що порушують принципи ЄС, зокрема Угорщину. У коаліційній угоді закладено механізм обходу права вето Будапешта, що дозволить швидше ухвалювати рішення щодо санкцій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці