Удар по російському ЗРК С-400 в тимчасово окупованому Криму: з'явилися перші супутникові знімки

Читать на русском

Ударом українською ракетою знищено радар повітряної розвідки 48Я6-К1 "Підліт" зі складу зенітно-ракетної системи С-400 "Тріумф"

Читать на русском
Знищення ЗРК С-400 в Криму
Супутниковий знімок після удару крилатою ракетою "Нептун" по ворожому ЗРК С-400 в тимчасово окупованому Криму

Ударом українською ракетою знищено радар повітряної розвідки 48Я6-К1 "Підліт" зі складу зенітно-ракетної системи С-400 "Тріумф"

У мережі опублікували супутниковий знімок після удару крилатою ракетою "Нептун" по російському зенітно-ракетному комплексу С-400 в тимчасово окупованому Криму. На ньому видно масштаби ураження. Інші деталі не наводяться. 

Супутниковий знімок з'явився у Twitter-акаунті військового аналітика H I Sutton, який займається OSINT (розвідкою на основі відкритих джерел). 23 серпня вперше в історії українська крилата ракета "Нептун" знищила особливо важливу наземну ціль - радар повітряної розвідки 48Я6-К1 "Підліт" зі складу зенітно-ракетної системи С-400 "Тріумф".

Радар забезпечував контроль повітряної ситуації над західною частиною Чорного моря та над територією Херсонської області з відстані приблизно 110 кілометрів від лінії фронту. Одна ракета "Нептун" на надмалій висоті пройшла непоміченою та знищила РЛС "Підліт", не зважаючи на великі сили російської ППО, зосереджені на окупованій Херсонщині та у Криму. 

За даними видання "Крим.Реалії", знищений або тільки пошкоджений комплекс, найімовірніше, – штатна бойова одиниця 18-го зенітного гвардійського ракетного полку (ЗРП, в/ч 85388), штаб якого розташований майже в центрі Феодосії. У зоні відповідальності 18-го ЗРП не лише суто військові (наприклад, база іранських "шахедів" на мисі Чауда), а й важливі логістичні "громадянські", за твердженням місцевої влади, комунікації у східній частині Криму. Наприклад, Керченський міст, нафтобаза Феодосії, морський порт. З відкритих джерел відомо, що полк Феодосії входить до складу 31-ї дивізії ППО зенітних ракетних військ вкс рф (штаб у Севастополі), яку розгорнули на початку 2017 року.

У тому ж Севастополі з 2018 року дислокується аналогічний 12-й зрп Феодосії, який також безпосередньо підпорядкований 31-й дивізії. Точніше, 1-й дивізіон полку розміщується на мисі Фіолент, 2-й – у Євпаторії. 1-й дивізіон безпосередньо відповідає за протиповітряну та протиракетну оборону головної бази Чорноморського флоту рф та оснащений ЗРК С-400 "Тріумф". 2-й за допомогою С-400 "Тріумф", за логікою речей, прикриває з неба об'єкти в західному Криму, зокрема і на мисі Тарханкут.

Знімок удару ЗСУ по російському ЗРК С-400
Знімок удару ЗСУ по російському ЗРК С-400

Звільнення Криму не за горами

Начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов нещодавно розповів про спецоперацію, яку провели спецпризначенці на території тимчасового окупованого Криму. За його словами, її важливість полягає у тому, щоб люди повірили в те, що перемога не за горами. І їхнє звільнення теж не за горами.

"Ніхто не збирається мешканців Криму просто так там залишати. І коли проводяться, скажімо так, певні удари по території Криму, цим все не закінчиться ― буде наземна операція, буде повернення наших територій. Скоро всі дочекаються повернення додому", - наголосив Буданов.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак 25 серпня зробив заяву стосовно деокупації. Він наголосив, що Крим дочекається, коли українські прапори повернуться в кожен куточок півострова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.