На Полтавщині частини готуються приймати 20-річне поповнення. У війську вважають, що Рада невдовзі розглядатиме законопроєкт про зниження віку мобілізації. В Раді заперечують
У Збройних силах України заявили, що на Полтавщині вже триває підготовка до призову українців віком від 18 до 25 років. Зокрема, там кажуть, що одна з бригад отримала відповідне доручення від мобілізаційних органів, а Рада нібито отримала відповідний законопроєкт. На ці слова відреагували самі народні депутати, які стверджують, що подібного документу до Ради не надходило. Згодом у бригаді офіційно заперечили слова свого представника.
Про зменшення віку мобілізації у розмові з виданням "Полтавщина" сказав представник 17 Полтавської бригади Нацгвардії Сергій Лунич. Він зізнався, що проєкт закону про зниження призовного віку з 25 до 18 років уже лежить на столі у Верховній Раді та чекає на своє схвалення. Тим часом мобілізаційні органи завчасно доручили військовим частинам підготуватися до прибуття новобранців. Наразі бригада готується прийняти велике поповнення, переважно з хлопців у віці 20 років, і закуповує зимове обмундирування, засоби зв'язку, тепловізори і засоби індивідуального захисту.
На новину відреагували народні депутати, зокрема Олексій Гончаренко. Він заявив, що ніякого законопроєкту про зниження мобілізаційного віку в Раді немає. Також заперечив наявність ініціативи в Раді нардеп Максим Бужанський.
"У Раді немає жодного законопроєкту про зниження мобілізаційного віку ні на столі, ні під столом, ні десь ще", - написав він.
За його словами, інформація про те чи отримали законопроєкт депутати, профільний комітет з нацбезпеки чи представник Кабміну в Раді Тарас Мельничук є відкритою. Він наголосив, що представник 17 Полтавської бригади не впливає на процес законотворчості.
Окрім того, за словами члена Комітету з питань нацбезпеки Юрія Здебського, зниження мобілізаційного віку можливо тільки в разі загрози втрати країни, а зараз цього немає. Тому і законопроєкту в Раді також немає.
"Це питання має піднімати президент, головнокомандувач ЗСУ та РНБО. Саме вони мають вичерпні дані щодо кількості сил, які ми маємо і потребуємо. У разі загрози втрати країни звичайно буде знижуватись вік. Зараз підстав немає, як і законопроєкту, який би зайшов до Ради", - сказав він.
Оновлено. На цю заяву Лунича відреагували згодом і у 17 Бригаді НГУ:
"Сергій Лунич не є особою командування бригади (ні командиром,ні заступником) та не є уповноваженою особою для коментування законопроєктів чи змін до них. Його посадові обов’язки не передбачають доступу до інформації про законодавчі ініціативи або їхній статус, тим більше – прогнозування їхнього схвалення", - повідомили в офіційному канала бригади.
США рекомендують Україні знизити вік мобілізації до 18 років, як колись вони це зробили для війни у В’єтнамі, але тоді військових на фронт обирали вибірково, а не мобілізували всіх. Український президент Володимир Зеленський 18 жовтня в ефірі телемарафону підтвердив, що пропозиція понизити вік призову дійсно надходила від міжнародних партнерів, але Київ її поки що відкинув. Президент при цьому підкреслив, що вважає небезпечною зміну чинного процесу мобілізації, а численні дискусії щодо цього питання у суспільстві він назвав проблемою.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.