"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
В різних районах міста світло вимикають за графіком по декілька годин
Росіяни зруйнували деякі підстанції в Житомирі. Відновити їх роботу поки неможливо. Через це у місті зменшили енергоспоживання.
Про це повідомив мер Житомира Сергій Сухомлин. Освітлення в Житомирі вмикають тільки на 30%.
"Роботу деяких підстанцій за такий час неможливо відновити, бо йдеться про обладнання, яке треба замовляти, і довго чекати виробництва, але Житомир живе. Ми скоротили випуск електротранспорту в три рази. Освітлення в місті вмикаємо тільки на 30% від потужності, тобто в принципі працює кожен третій ліхтар. Ми з обленерго чітко регулюємо вечірні і ранкові піки. Наприклад, подачу води на очисні споруди ми в денний час скорочуємо для того, щоб зменшити енергоспоживання і запускаємо після того, як проходять піки. Це ніяк не впливає на подачу води в місті", - наголосив Сухомлин.
За його словами, частина промислових підприємств міста, які споживають багато електроенергії, перейшли на роботу в нічний час та у вихідні. Окрім того, в різних районах Житомира світло вимикають за графіком по декілька годин.
"Опалювальний сезон розпочався 10 днів тому. Всі будинки з теплом, проблем з цим немає. Ми виділили кошти на закупівлю генераторів великої потужності для того, щоб забезпечити ними роботу водоканалу та теплокомуненерго. Звісно, це не може бути цілодобово, але 5-8 годин на добу ми зможемо подавати і воду, і тепло", - сказав Сухомлин.
У разі надзвичайної ситуації школи і дитсадки міста працюватимуть як пункти обігріву. У Житомирі планують облаштувати 36 таких пунктів, кожен із яких забезпечать генераторами.
Енергомережа України ще досі не може відновити повноцінну роботу після терористичних атак загарбників. Через це в різних регіонах та столиці запроваджують відключення електроенергії. Це дозволить уникнути перевантаження високовольтної інфраструктури. Аварійні відключення вводять обленерго у випадку, якщо дефіцит буде більшим, ніж закладено в графіки. У випадку запровадження таких відключень електроенергія може зникати раніше від плану, а обмеження споживання тривати довше. Українців просять заощадливо користуватись електроенергією.
Нагадаємо, Берислав може залишитися без світла до деокупації. Крім того, у ДТЕК закінчується обладнання для ліквідації наслідків обстрілів.
Також Інформатор писав, що 4,5 мільйони українців залишилися без світла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.