У Зеленського знайшли символізм у тому, що Росія 10 років тому збила Boeing 777 у день народження Меркель

Багато країн мають ілюзії щодо країни-агресора, зазначив Михайло Подоляк

Ангела Меркель, Михайло Подоляк,boeing 777, MH17
Подоляк знайшов символізм у тому, що 17 липня, у день авіакатастрофі рейсу MH17, у Меркель день народження

Багато країн і зараз, після всього, що Росія зробила за останнє десятиліття, мають ілюзії щодо країни-агресора. Ці ілюзії призводять до таких трагедій, як збиття пасажирського літака Malaysia Airlines рейсу MH17 російськими терористами на Донбасі. Тоді загинули всі, хто були на борту, - 289 пасажирів, в тому числі 80 дітей.

Про наявність у світових лідерів (досі!) ілюзій щодо Росії заявив 17 липня, у день 10-річчя трагедії радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. Символом цього явища він вибрав лідерку, яка вже пішла з великої політичної сцени - ексканцлерку Німеччини Ангелу Меркель.

"Нагадаю про ціну "невчасних рішень"... 10 років тому російські військові, послані тим же суб’єктом - російським диктатором Володимиром Путіним, щоб відібрати Донбас у України, під виглядом "сепаратистів", збили Boeing 777 з армійського зенітно-ракетного комплексу "Бук". На борту рейсу MH17 Malaysia Airlines перебували 298 пасажирів і членів екіпажу. Усі вони загинули", - нагадав Подоляк.

Йому тоді здавалося, що ця трагедія поставить крапку в "первісній" війні РФ на Донбасі. Що жертв забагато і міжнародна спільнота "обов’язково втрутиться".

"Здавалося, що у XXI столітті такі зухвалі і криваві злочини вже неможливі, коли вони вчиняються проти громадян США, країн ЄС і могутніх азійських держав. Здавалося, хтось мав жорстко, демонстративно поставити РФ на місце. І винести десятки довічних ув'язнень... Ми помилялися, і ця різанина була лише прелюдією до великої геноцидної війни в Європі. За 10 років змінилися лише масштаби злочину", - заявив Подоляк.

На думку радника глави ОП, світ тоді не зробив висновків щодо того, що таке є Росія. У результаті через 10 років російська машина дезінформації працює так само наполегливо, як і у 2014-му, заливаючи світ брехнею.

Міжнародні організації, за оцінкою Подоляка, були та залишаються безпорадними, а транснаціональний бізнес, який намагався підтримувати всі можливі економічні зв'язки з РФ попри її дії, проявив "нещадність". Наслідки цієї байдужості сильно вдарили по Україні у 2022 році, вбивши не сотні, а десятки тисяч людей, підкреслив він.

"До речі, сьогодні день народження колишнього канцлера Ангели Меркель. Мушу визнати, що цей збіг символічний. Я також повинен сказати, що ми повинні перестати жити в ілюзіях щодо РФ, бізнесу (з нею) та (її) можливого майбутнього", -  підсумував Подоляк. 

Справа малайзійського Боїнга

17 липня 2014 року в небі над Донбасом був збитий літак "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines. Пасажирський борт виконував регулярний рейс MH17 із нідерландського Амстердаму до малайзійського Куала-Лумпуру. Через три години польоту в нього влучила ракета з російського "Буку". Загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.

Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена чотирьох підозрюваних:

  • Ігор Гіркін (“Стрєлков”) - колишній офіцер ФСБ, на момент збиття літака, називав себе "міністром оборони" угруповання "ДНР" (громадянин РФ).
  • Сергій Дубинський ("Похмурий") - полковник запасу ГРУ РФ, на той момент "генерал-майор" в угрупуванні "днр", який очолював там "ГРУ" (громадянин РФ).
  • Олег Пулатов ("Гюрза"), — підполковник запасу вдв ЗС РФ (громадянин РФ). У "ДНР" отримав "звання полковника" і тоді був заступником Дубинського.
  • Леонід Харченко ("Крот") - "командир розвідпідрозділу "ГРУ" "ДНР" (громадянин України)
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.

9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Нідерландські прокурори вимагали для Гіркіна, Дубинського, Пулатова, Харченка довічного ув’язнення як максимального терміну покарання за статтями 168 і 289 Кримінального кодексу Нідерландів – про навмисне знищення літака та про умисне вбивство.

Нагадаємо, що в Нідерландах підтримали створення спецтрибуналу для Росії. Кримінальна справа про катастрофу "Боїнга-777" "Малайзійських авіаліній" у небі над Донбасом 17 липня 2014 року отримала продовження у лютому 2023 року. Представники Об'єднаної слідчої групи (JIT) на прес-конференції в Гаазі в середу, 8 лютого, заявили, що Володимир Путін причетний до краху лайнера, який мав рейс MH17, і особисто схвалив постачання ППО на територію України.

Слідчі проінформували, що зробили все можливе для пошуку підозрюваних, проте більше не можуть нікому звинуватити. Гіркіна, Дубінського, Харченка визнали винними у вбивстві 298 людей, а також у збитті пасажирського літака. Пулатова виправдали, оскільки не доведено, що він мав змогу скасувати наказ, який уже віддав Дубінський, і не брав належної участі в наданні/транспортуванні/запуску "Бука".

Дубинському, Гіркіну та Харченку суд призначив довічне ув'язнення та виплати компенсацій рідним загиблих у повному обсязі — понад 16 мільйонів євро. Встановити повністю всіх членів екіпажу ЗРК "Бук", з якого було збито "Боїнг", не вдалося.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube